Wpis z mikrobloga

#pracbaza
Jak liczone jest L4?

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem bardzo dużo nadgodzin jakąś premię nagrodę. W rezultacie moja pensja na reke to było mniej więcej półtorej nawet do 2 razy brutto, ktora mam na umowie.
W sierpniu miałem wypadek i wylądowałem w szpitalu. Patrzę teraz na mój pasek płacowy i widzę że tam jest pozycja wynagrodzenie chorobowe 80% ale mojej stawki brutto z umowy. Spodziewałem się że to będzie 80% ze średniej z ostatnich kilku miesięcy. Przecież jak dostałem na przykład premię roczną to był od niej odciągnięty podatek i ZUS.
Po 30 dniach płaci Zus. Jak to bedzie liczone?
80%od podstawy czy od realnych wypłat zgłaszanych do Zusu?

Pracuję oczywiście na umowę o pracę i każdy pieniądz jest ozusowany. Żadnych pieniędzy pod stołem :)
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZaczynamNaZielono: wszystkie premie itp. są gówno warte.

Janusz ci naobiecuje, może raz da, a potem nic. Lepiej mieć większą podstawę.

Tylko że to jest stary trik Januszy. Że premie niby po to, żeby pracownik bardziej się starał i zachęcić za efekty.

A to jest tylko po to, żeby znaleźć byle powód, żeby nie zapłacić.

(Wiem, że tu o ZUS, ale to tylko dodatkowy argument, że premie są nic nie warte)
  • Odpowiedz
@ZaczynamNaZielono: właśnie dlatego tyle się trąbi o tym, żeby walczyć o jak najwyższą podstawę. Bo to jest twoja godność i to jest tak naprawdę tyle, ile masz zagwarantowane pieniędzy.

Wszelkie premie to gówno, jeśli nie są zaliczone do podstawy. I na dodatek możesz ich zgodnie z prawem nie dostać. A jak zachorujesz, to chorobowe dostajesz od tych ochłapów z zasadniczej.

Standard w tym chlewie obsranym gównem.
  • Odpowiedz