Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Cześć, mam pytanie do obecnych albo byłych posiadaczy szyberdachu - warto? Będę zamawiać auto i zastanawiam się czy brać panoramiczne okno dachowe - jest spore i wygląda ekstra. Obawiam się tylko że będzie głośniej w trakcie szybkiej jazdy, oczywiście mam na myśli zamknięte okno dachowe. Macie jakieś doświadczenia?
#samochody #motoryzacja
  • 42
@Xune: zwykły mały szyberdach, nawet blaszany warto mieć, ważne by się otwierał i na łeb nie padało. Co do szklanej panoramy nie jestem przekonany, niby doświetla wnętrze ale może to przeszkadzać.
@Xune: z jakiego powodu miałoby niby być głośniej? Przecież to nie zmienia na aerodynamiki (mówię o zamkniętym dachu), a uszczelnienia są tam takie same jak przy szybach, więc to jest praktycznie dźwiękoszczelne. Jedyne co mogłoby przeszkadzać to:
* brak rolety (jesli jej brak ;) )
* niektóre modele (np. nowy Peugeot 508) mają mechanizm rolety umieszczony DOKŁADNIE nad głowami pasażerów, przez co jest mniej miejsca na głowę
* gdzie indziej masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@size: Podejrzewam że dodatkowe okno, uszczelki i zaburzenie gładkiej linii metalowego dachu może w jakiś sposób wpływać względem auta bez. Pytanie czy w odczuwalny, czy zmiany są na tyle drobne że i tak ich nie słychać.
Ale tak, roleta jest,miejsca wystarczająco, a waga całości jeszcze jest ok. Dzięki za opinię :)
@Xune: jest glosniej i to znacznie jesli mamy porownanie co do tego samego modelu auta. Mialem 2x a3 8v, jedna z panorama i drugie bez, przez panorame slychac ped powietrza dosc znacznie. To samo w a3 8p, jest glosniej w aucie. Sam zawsze preferuje auta bez szyby na dachu bo tego nie uzywam, a wtedy to same minusy, no, ladniej niby wyglada, ale dach na czarny polysk sobie mozna polakierowac.
z jakiego powodu miałoby niby być głośniej?


@size: z tego samego powodu gdzie zle zaprojektowany kawalek uszczelki przy lusterlu, albo jego ksztalt moze powodowac gwizdanie powietrza. Panoramy zawsze sa glosniejsze
@Xune: Mam auto z taką panoramą. Przez większość czasu latem jest zasłonięta. Zimą różnie. Z otwartą nie da się jechać szybciej niż 50km/h. Ale gdybym kupował nowe auto to brałbym z panoramą, bo czasem, szczególnie wiosną, przyjemnie jeździć z otwartym dachem.