Wpis z mikrobloga

Od urodzenia mam skoliozę i inne wady kręgosłupa. W dzieciństwie lekarze mówili, że nie wygląda to źle, tylko obserwować, dostawałem zwolnienie z WF zapraszamy za rok po kolejne.

W wieku 28 lat kontrolnie poszedłem zrobić RTG i ortopeda powiedział, że "skrzywienie zamknęło się w kilkunastu stopniach" i nic z tym nie robić. Jednak jak odebrałem opis od radiologia to jest tam napisane 36 stopni i porównując stare zdjęcia wydaje mi się, że jest znacznie gorzej.

Poszedłem do lekarza specjalisty rehabilitacji teraz chodzę na ćwiczenia i zabiegi, jednak powiedzieli mi, że już jestem za stary i poprawić nic się nie poprawi ale trzeba to utrzymać i szkoda, że wcześniej się za to nie wziąłem, bo dużo można było zrobić. I ogólnie, że krzywdę mi zrobili tymi zwolnieniami i zakazem sportu (do dziś pamiętam karteczkę, że mogę tylko 1 kg na rękę, max 5kg na plecy, żadnych sportów kontaktowych, nart itd.)

#!$%@? mnie to, że jak byłem dzieciakiem to byłem wprowadzany w błąd i #!$%@? z tym zrobiłem.
Serio już nic nie da się zrobić w dorosłym wieku? Widziałem, że niektóre ośrodki się reklamują, że leczą skoliozę u dorosłych jednak jest tego bardzo mało.

#fizjoterapia #skolioza #medycyna
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seidman: lepiej było nic nie robić tym samym krzywdząc dziecko na przyszłość.

Sam się teraz zasntawaim od czego były faktycznie zajęcia korekcyjne czy badania okresowe u lekarza w szkole. No chyba po to, aby wyłapywać takie rzeczy?

Dzisiaj fajnie jest widziec, kiedy już do przedszkola przyjeżdża na przykład okulista i bada dzieci.

Co do skoliozy, to musisz skonsultować z dobrym lekarzem, który ma w tym doświadczenie.
@seidman: Jest taki zabieg,a raczej operacja co prostuja kręgosłup, ale to już chyba bardzo duzo musisz miec stopni. Sama musze isc zobaczyć jak wygląda u mnie sytuacja. Cwiczylam jako dziecko, nosilam gorset, nie pomoglo, znaczy moze gdyby nie to, to skrzywienie byloby jeszcze większe, no ale widoczne jest.
@seidman: Dobra odkopuje , ale temat też mnie w jakimś stopniu dotyczy.
1. Tymi stopniami to się nie przejmuj bo to zależy jak kto liczy i od którego kregu i tak dalej. Niby jest jedna czy 2 metody a i tak liczą różnie xD Zdjęć RTG miałem masę robionych. Ci co robią to niektórzy w szoku że takie coś widzą i do mnie czy ja byłem u lekarza z tym XD