Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zagrać w remaster #dziablo2 jednak mój laptop posiada #windows 8.1 a gra wymaga już 10. Jednak jakbym kupił W10 to wypadałoby też zmienić dysk na #ssd oraz dokupić ramu. Mój laptop ma ponad 7 lat a jak wiadomo w świecie technologi to już przeszłość, tym bardziej procek #intel i7 4 generacji. No i nie wiem czy specjalnie dla gry kupić nowego laptopa. A jak tak, to brać i5 10 generacji #nvida gtx 1650 czy dla odmiany wziąć #amd i #ryzen A wy jaki byście kupil laptop do 3500 złotych? Stacjonarnego komputera nie chce, bo i tak prawie przestałem grać w gry.

#gry #laptop #problemypierwszegoswiata

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613bdf765fb896000a0052a1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Lenovo Legion lub HP Omen, a specyfikacja najlepsza jaką dostaniesz w cenie, z naciskiem na kartę graficzną bo chodzi ci o gry. Ryzen 5 4600H będzie lepszy niż i5-10300H nawet jeśli w grach wypada gorzej o jeden czy trzy klatki, bo procesor 4/8 w 2021 roku to jednak trochę żart i 6/12 Ryzen ma więcej sensu na dziś i na przyszłość w całkowitym, ogólnym użytku.

W tej cenie żaden 1650ti.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bobikufel: Gdyby jeszcze w laptopie z i7 4. generacji na spokojnie mógł zagrać w Diablo 2 Resurrected które dławiło się przy kartach pokroju 1050ti które są o wiele nowsze niż karty które może potencjalnie mieć jego laptop (o ile ma cokolwiek poza integrą w ogóle).

Także nie OPie, nie słuchaj pierdół jak wyżej bo dysk SSD nie zwiększy wcale wydajności w grach, a jedynie responsywność systemu. SSD jest w dzisiejszych czasach
OP: @XkemotX: @ciemny_kolor: Tylko karty 1660ti/2060 są w cenie 4000 a tu już za dużo jak dla mnie.
@bobikufel: Za 200 złotych nie dołożę 8gb ramu, dysk i legalną windę 10. To uzyskam wydając 1000 a to wychodzi 1/3 ceny nowego lapka. Więc lepiej dołożyć i kupić nowego niż dalej używać i7 4 generacji i gtx 850m.

Bo generalnie ten mi chodzi po głowie: https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx506-i5-8gb-512ssd-gtx1650-w10.bhtml
Aktualny, który mam
@AnonimoweMirkoWyznania: cóż, wiem że łatwo mówić ale to jedynie 500 zł różnicy więc lepiej odłożyć zakup w czasie i pozbierać gotówkę niż za jakiś czas znowu kupować lapka, bo 1650 przestanie być wydajne. Jak kupisz lapa z 1660ti to będziesz mieć z bani zakup na jakieś kilka lub kilkadziesiąt lat jeśli nie grasz już dużo. Ta karta udźwignie wszystko