Wpis z mikrobloga

Rzeczy, które absolutnie nikomu nie przeszkadzają w mitologii Nordyckiej i jej interpretacjach we współczesnej kulturze w grach czy filmach:

- Przedstawianie boga piękna Baldura jako psychola nienawidzącego własnej matki, chcącego ją zamordować
- Wprowadzanie do historii zmyślonej postaci Kratosa która morduje sobie nordyckich bogów
- Zabawy z linią czasową (Jörmungandr i jego obecność w pierwszym GoW)
- Mieszanie mitologii Nordyckiej i Greckiej, pojawianie się w Midgardzie ducha Ateny czy Zeusa w Hel
- Atreus - dziecko Kratosa i nieokreślonej do końca postaci matki-olbrzymki jako Loki, znany między innymi z tego że zmienił się w klacz, dał zapłodnić ogierowi i urodził ośmionożnego konia. Z innych dzieci to ma węża i wilka.

Rzeczy, które są absolutnie niedopuszczalne we współczesnych interpretacjach mitologii Nordyckiej:

- Angrboda, matka wilka Fenrira jako ciemnoskóra dziewczynka

Tak właśnie drodzy państwo. To nie jest rasizm, to tylko czysta, niczym nie skrępowana dbałość o detale w historii, która opiera się na łamaniu schematów w mitologiach, wprowadzaniu tam jak największego zamieszania i czerpaniu sobie luźno z różnych motywów i historii.

#bekazprawakow #neuropa #gry #ps5
Kozajsza - Rzeczy, które absolutnie nikomu nie przeszkadzają w mitologii Nordyckiej i...

źródło: comment_1631359994AFZLhHmgTtoUDbP5HeddQI.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@Kozajsza:
Ale wszystkie pozostale punkty maja sens i sa uzasadnione, mozemy strzelac ze wepchniecie murzyna bedzie na sile xD
Sam mam w dupie takie rzeczy, ale trzeba byc debilem, by nie dostrzegac w tym PC, social engineering itp. na sile.
@yummy157: kobiety sa inne, w jedyn lepsze, w innym gorsze. W Polsce maja bajke, wiec xD
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Ty pomyśl lepiej jak za parę lat zrobią grę z Kratosem który bierze się za chrześcijańskich bożków. Wtedy to się będzie dopiero działo! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kozajsza: jakem zagorzały wróg lewactwa i poprawności politycznej tak daje ci Plusa bo nawet by mi #!$%@? do głowy nie przyszło żeby się o to przyczepić xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kozajsza: wprowadzenie broni laserowej i granatów też by wiązało się z oburzeniem ale wiem, że ludziom upośledzonym trudno to pojąć
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Nie znamy jeszcze dokładnej fabuły gry, ale to jest XD

Problem polega na tym, że ta gra jest reklamowana jako dobrze przedstawiająca mitologię (przedstawia na poziomie kolorowanki dla dzieci, ale fanboje uniwersum się jarają) tak jak cyberpunk był przedstawiony jako świetny nextgen. Oba zabiegi marketingowe mijają się z prawdą.

I teraz pojawia się problem, ponieważ ludzie z tworzący owe legendy raczej nie znali zbyt wielu murzynów aby umieszczać ich w
  • Odpowiedz
@pi73r: No nie wiem czy taka znowu bajka biorąc pod uwagę ostatnie zamieszanie z aborcja czy nasilijacym się zjawisku incelstwa i mizoginii z nim związanej.

Gdyby mężczyźni mogli zachodzić w ciąże, to aborcja byłaby sakramentem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@towbie: oczywiście że i tu również nie brakuje rasistów, ksenofobów, homofobów czy generalnie ponuraków, jednak na szczęście jest ich zdecydowanie mniej.
  • Odpowiedz
@yummy157:
Oho, nawiedzona feministka. Jak spojrzysz poza aborcje to na 20 innych plaszczyznach kobiety maja lepiej.
I co Ci niby przeszkadza incelstwo? Jak ktos nie rucha (z jakiegokolwiek powodu) to raczej duzo kontaktu z kobietami i tak nie ma.
  • Odpowiedz
@pi73r: Przecież napisałem, że jeśli chodzi o sytuację prawna to jest dużo lepiej niż kiedyś było, ale spójrz co się nie zmieniło;

Nie zmieniła się chęć sprawowania kontroli nad kobietami przez mężczyzn. Widać to właśnie m.in dzięki wyrokowi TK i reakcjom na niego.

Kobieta nie może mieć "bogatego" życia seksualnego, bo jest dzi**ą,

Gdy facet ma bogate życie seksualne to może się tym chwalić wśród kolegów i nie zostanie nazwany męska
  • Odpowiedz