Wpis z mikrobloga

Rzeczy, które absolutnie nikomu nie przeszkadzają w mitologii Nordyckiej i jej interpretacjach we współczesnej kulturze w grach czy filmach:

- Przedstawianie boga piękna Baldura jako psychola nienawidzącego własnej matki, chcącego ją zamordować
- Wprowadzanie do historii zmyślonej postaci Kratosa która morduje sobie nordyckich bogów
- Zabawy z linią czasową (Jörmungandr i jego obecność w pierwszym GoW)
- Mieszanie mitologii Nordyckiej i Greckiej, pojawianie się w Midgardzie ducha Ateny czy Zeusa w Hel
- Atreus - dziecko Kratosa i nieokreślonej do końca postaci matki-olbrzymki jako Loki, znany między innymi z tego że zmienił się w klacz, dał zapłodnić ogierowi i urodził ośmionożnego konia. Z innych dzieci to ma węża i wilka.

Rzeczy, które są absolutnie niedopuszczalne we współczesnych interpretacjach mitologii Nordyckiej:

- Angrboda, matka wilka Fenrira jako ciemnoskóra dziewczynka

Tak właśnie drodzy państwo. To nie jest rasizm, to tylko czysta, niczym nie skrępowana dbałość o detale w historii, która opiera się na łamaniu schematów w mitologiach, wprowadzaniu tam jak największego zamieszania i czerpaniu sobie luźno z różnych motywów i historii.

#bekazprawakow #neuropa #gry #ps5
Kozajsza - Rzeczy, które absolutnie nikomu nie przeszkadzają w mitologii Nordyckiej i...

źródło: comment_1631359994AFZLhHmgTtoUDbP5HeddQI.jpg

Pobierz
  • 122
@Kozajsza: OH PRZEPRASZAM PANA LEWAKA, ŻE MOJE UCZUCIA SA URAŻONE.
MOŻE gdyby pan lewak potrafił CZYTAĆ, to by się dowiedział, że bogowie MORDOWALI.
Tak samo NAGINALI linie czasowa co chwila.
ATREUS to jest też Bóg bo grałem w HADES to wiem to, ogólnie historycy się kłócą czy ATREUS to dziecko chaosu i Kratosa, czy Hadesa, ale oczywiście LEWAKI ukryły ta postać w mitologii, czytałem profesora Feik, więc to wiem.
A co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@Kozajsza: kiedyś uważałem, że zajmie to jeszcze kilka pokoleń, teraz już wiem, że może to nie nastąpić w Polsce nigdy. Tu już nawet nie chodzi o rasizm, czy nie możność zaakceptowania odmienności wyznaniowej czy orientacji seksualnych. Polacy stygmatyzują osoby zbyt szczupłe, zbyt niskie, zbyt pulchne. Ile to widziałem tutaj wstawionych zdjęć całkowicie normalnych, ładnych dziewczyn pod którymi były komentarze typu "ale ulaniec" "locha" itp. Stygmatyzuje się osoby mniej zaradne, nieśmiałe, niezamożne.
@Kozajsza: Sposób jak mogli to rozwiązać, żeby było multi kulti i każdy płatek śniegu był zadowolony (co raczej nie jest możliwe, więc bardziej "mniej ztriggerowany") gdyby zrobili coś w stylu tego filmu "Starcie Tytanów 1" - ten film o tym jak grecki pół-bóg z ekipą wyruszyli by pokonać Krakena (czy coś tam). No i po drodze zawędrowali na tereny muzułmanów, gdzie do ich ekip dołączył Dżin (dżin walczący przeciwko Meduzie to
@Kozajsza: To jest rasizm z naszej strony i do tego w pełni uzasadniony bo mitologia nordycka jest rasistowska. Przeczytaj sobie o Rigu w Eddzie Poetyckiej. Dlatego czarni tam nie pasują bo mniejszą ujmą jest być ośmionogim koniem niż thrallem. Taki czasy, blond był w cenie. Dlatego wielu entuzjastów mitologii nordyckiej nie dopuszcza istnienia czarnych bogów. Tak samo jak smieszni są murzyni w adaptacjach Lovelcrafta. Był rasistą i wiemy że nie obsadziłby