Wpis z mikrobloga

Jaki jest teraz standard przemysłowy robienia gierek internetowych na stronkach takich jak picrel?
Kiedyś wiadomo - wszystko Flash był, a w czym pisze się teraz? Tylko litości... nie piszcie że HTML5 xDDD

Na szybko namierzyłem PhaserIO. Zna ktoś jakieś inne popularne frameworki do gierek do osadzania na stronkach?

W czym jest napisane to : https://pl.crazygames.com/gra/fireboy-and-watergirl-the-forest-temple ?

#programowanie #programista15k #html5 #css #javascript #gry
o.....k - Jaki jest teraz standard przemysłowy robienia gierek internetowych na stron...

źródło: comment_1631260668Z3ATZQvCMC6abd4WeYIzF3.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@oakduck: ale taki jest teraz standard. Pytasz się jakbyś chciał pływać a się nie umoczyć. Ewentualnie możesz wziąć silnik jakiś co Ci zapakuje tak tego HTML i JSa że go nie dotykasz ale finalnie na tym operuje gra
  • Odpowiedz
@zibizz1: O popularne używane teraz frameworki mi chodzi żeby pisać jak biały człowiek na gotowej fizyce i kolizjach a nie bawić się w Newtona i od zera wymyślać grawitację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zibizz1: Nie nie. Potrzebuję na szybko ogarnąć platformówkę do osadzenia na stronie.
Na PhaserIO znalazłem chyba już nawet gotowca w przykładach, tylko drobna zmiana mechaniki i mam to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz