Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 372/150
Acqua di Parma Colonia Ebano (2017)

Cała kolońska seria Acqua di Parmy mnie zachwyciła. Były co prawda wyjątki jak np. Mirra gdzie szału nie było, ale większość zapachów okazała bardzo dobra i pod mój gust. Colonia Ebano to jeden z najbardziej uniwersalnych zapachów w mojej kolekcji i tym samym perfumy, które są w mojej czołówce najszybciej wykończonych dekantów 10 ml, zaraz obok Colonia Oud, która poszła mi chyba zresztą jeszcze szybciej.

Hebanowa Colonia to połączenie aromatów kolońskich z ciepłymi, a tymi ciepłymi są właśnie m.in heban, żywica, czerwona papryka, miód i paczula. Połączenie jest doskonałe, aromat Ebano jest bogaty, męski tak jak większość perfum z serii Colonia Acqua di Parmy, nie ma zbędnej słodyczy, i co najważniejsze pasuje zawsze i do wszystkiego. Już w otwarciu jest zaskoczenie bo nie ma samych cytrusów a razem z bergamotką i petitgrain od razu dostajemy w nos papryka z żywicą i według mnie to połączenie tych 2 składników jest najlepsze i to ona skradło moje serce, Jest surowo, gorzko i jakby wibrująco. Za chwilę dochodzi heban, robi się ciężej, ale nadal perfumy te są wyraźnie kolońskie i pikantne. Miód, który miał się tu pojawiać jest tylko bardzo delikatnie wyczuwalny. Baza jest prosta ale nieoczywista bo to wetyweria z paczulą.

Uniwersalność już przerobiliśmy i jest to top - 10/10, to czas na parametry. Jest dobrze. Pierwsze globale nie napawały optymizmem ale chyba angielska pogoda mi nie sprzyjała. Miałem wrażenie, że za każdym razem projekcja i trwałość są lepsze. Może sok dojrzał? Nie wiem. 7-8 godzinna trwałość i niezła projekcja, nawet do 2 godzin tak to wyglądało ostatnio. Overspraying służy Hebanowemu Księciu,

Świetne perfumy, bardzo niedoceniane. Mówi się o Oudach, Leather czy Essenzy a Ebano się niezasłużenie pomija. Nie jest to jakaś wiekopomna kompozycja ale perfumy, które warto poznać i mieć w kolekcji, szczególnie, że kosztują grosze, bo 1,80 zł za mililitr. Stosunek jakości do ceny zawrotny
.
zapach: 7,5/10
trwałosć: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: 180 ml za 340 zł i 100 ml za 260 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 372/150
Acqua di Parma Colonia Ebano (2017)

Cała ko...

źródło: comment_1631253093doxa4EYkD61lrn7OmMCq1e.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_love: ADP to sztosy, mają swój styl A ich cytrusy to najwyższa polka, top 3 to essenza, oud i leather, ale mógłbym nosić chyba każdy zapach od nich A poznałem większość. Co do Ebano mam podobne odczucia, taka sama klasa jak reszta ;)