Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PoIand: a co ma goła baba z CP wspólnego? Na imprezie rodzinnej kuzyn i kuzynka mnie raz raczyli prezentacją ze zdjęciami gołych guwniaków w wieku 1-2 lat. Jak powiesz gdzie ich zgłosić żeby trafili do pierdla to dawaj, bo to było traumatyczne przeżycie.
@BrakPomysluNaNick: Mnie tylko ciekawi jak to wygląda od strony prawa. Kto stwierdza, że coś jest CP, a co nie. Czy muszą dotrzeć do takiego nieletniego, czy biegły stwierdza, że ktoś na zdjęciu ma poniżej 15 i elo, wsadzają za kratki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak działa prawo i policja w takiej sprawie, kto ocenia że ktoś ma poniżej 15 lat?


@PoIand: i jak to mają oceniać? Biegły z dupy stwierdzi, że wygląda na poniżej 15, a tu zonk rok później obrona kolesia odnajdzie dziewczynę i wyjdzie, że jednak była w legalnym wieku (15 czy 18? ktoś wie?) w chwili robienia zdjęcia?
: i jak to mają oceniać? Biegły z dupy stwierdzi, że wygląda na poniżej 15, a tu zonk rok później obrona kolesia odnajdzie dziewczynę i wyjdzie, że jednak była w legalnym wieku chwili robienia zdjęcia?


@HetmanPolnyKoronny: Nie wiem dlaczego mnie pytasz, skoro ja właśnie się o to sam pytam bo nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PoIand: przypuszczam, że wyroki są wtedy kiedy nie ma wątpliwości co do tego w jakim wieku jest człowiek na zdjęciu. Niektóre 14 łatki pewnie da się pomylić z dorosłą kobietą, ale 3/4/5/8/10 łatki raczej nie pomylisz.
@PoIand: no bo to ma jakiś sens przy zdjęciach gdzie ewidentnie jest dziecko, przecież przy czymś takim jak wrzuciłeś służby by robiły dochodzenie, to byłyby zawalone po uszy tego typu sprawami.
Wolałbym nie wyszukiwać takiego pytania w internecie, by doszukać szczegóły, bo nie wiem gdzie trafie.
ale 3/4/5/8/10 łatki raczej nie pomylisz.


@JuneJohn: Ty to wiesz, ja to wiem, ale sądy działają na zasadzie że udowadniają komuś winę, a nie że komuś się coś wydaje, tak sobie rozumuje, dlatego mnie to ciekawi. Szkoda, że nie ma jakiegoś prawnika co by się wypowiedział.