Wpis z mikrobloga

tl;dr woda w kolanie, ból i nikt nie wie co to.

Pewnego pięknego dnia obudziłem się rano i noga drętwa, kolano jak balon, nie boli ale przy chodzeniu czuję u góry kolana lekki ale jednak ból. Wcześniej żadnych urazów, żadnych podejrzanych ruchów czy zwichnięć. Ot tak cyk i woda w kolanie.

Poszedłem do ortopedy - ściągnął wodę (ponad 3 takie duże strzykawki), wysłał na badania wydał leki przeciwzapalne. Miało pomóc - nie pomogło. Lekki ból i uczucie zesztywnienia podczas chodzenia ale jako tako bez problemów.
RTG, USG - nic nie znaleźli.

Po 2-3 tygodniach znowu w kolanie balonik wody. Ponowna wizyta u ortopedy, znowu ściąganie wody (tym razem niecałe 3 strzykawki) i "ja tu nie widzę żadnych problemów - wszystko jest w porządku ʕʔ idź pan do reumatologa"

Poszedłem do reumatologa - tu pani z zaangażowaniem. Wysłała mnie na rozszerzone badanie krwi, borelioza, jakieś badanie na jakiegoś wirusa "wenerycznego" (200 zł za to)
Nic, zero, ziroł. Wyniki wszystkie dobre, pono lepsze niż u nie jednego 30-latka. Żadnych wirusów - nic.
"Panie idź pan se zrób rezonans tego kikuta!". Poszedłem.

Pan z obsługi po rezonansowaniu (chyba lekarz?) "nic tam nie ma złego - wszystko ok, ale CD będzie do odebrania za tydzień".

Idę z tym CD do reumatologa. Nic - wszystko super, żadnych uszkodzeń, zwyrodnień, zero.
Pomyślałem, że może reumatolog nie widzi tam nic to może ortopeda zobaczy! No to idę i przy okazji na odsysanie bo znowu już balonik wyrósł. Patrzy, patrzy na te wyniki wszystkie, patrzy w ten rezonans i ....


I tak rok się z tym bujałem - teraz już nie wiem do kogo mam z tym iść bo zostałem "na lodzie" ( ͡° ʖ̯ ͡°). Prywatnie pójdę i za 200 zł znowu dowiem się jaki to ja zdrowy nie jestem ¯\_(ツ)_/¯.
Jest tu jakiś spec co może coś doradzić?

#nogi #kolano #reumatologia #lekarz #pytanie #pytaniedoeksperta #pomocy
  • 2