Wpis z mikrobloga

Słuchajcie,
Zrobiłem #jogurt z L.Reuteri według #przepis u, który można znaleźć tutaj i wyszedł zaj3bisty. Koniec. xD

A tak serio to autor na blogu zakłada, że taki jogurt będzie miał w sobie dziesiątki miliardów CFUs tychże bakterii.

No i tutaj pada moje pytanie: Jak zweryfikować ile tego tak naprawdę w końcowym produkcie jest? Robią gdzieś takie badania? Samemu da się to zweryfikować przy pomocy jakiegoś osprzętu?

Jest ktoś kto mógłby trochę w tym temacie podpowiedzieć? Bo bardzo mnie to ciekawi.

#zdrowie #bakterie #reuteri #testy #pytanie #niewiemjaktootagowac trochę: #chwalesie
inny_89 - Słuchajcie,
Zrobiłem #jogurt z L.Reuteri według #przepis u, który można zn...

źródło: comment_1631190904C4LdcZTpXqp0jN9jofiGX6.jpg

Pobierz
  • 18
Żeby sprawdzić ilość CFU trzeba zrobić posiew redukcyjny z próbki tego jogurtu. Sam w domu tego nie zrobisz, możesz poszukać opcji zlecenia takich badań w labach oferujących opcję posiewu, albo po uczelniach na których jest jednostka zajmująca się mikrobiologią.


@namietna_kaszanka: I o takie info mi chodziło. Dziękuję!
@inny_89: będziesz robił takie badanie? Bo też mam plan zrobić taki jogurt i zastanawia mnie czy to ma sens.

@brakslow na razie robię jogurt i wychodzi pyszny.
Do tego stopnia jest dobry, że przestałem traktować to (jak początkowo miałem zamiar) lekarstwo, a zacząłem traktować po prostu jako przekąskę.
Dlatego jakoś zeszło mi ciśnienie, żeby to badanie robić. Zwłaszcza, że w okolicach Mławy nie bardzo mam gdzie to zrobić.
haha czyli robisz go tylko po to żeby się #!$%@?ć? xD


@bitkoin: dokładnie takie wrażenie przez ostatnie 4 próby jego zrobienia odnosze. :P Nie mam pojęcia co robię źle. Za każdym razem wychodził i teraz robię wszystko tak jak zawsze a szlag strzela najczęściej całą partię. xD

Trudno mi też określić czy on coś rzeczywiście daje bo nie robiłem dokladnych pomiarów jeśli chodzi o testosteron. A, nawet jesli bym robił badania