Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 371/150
Guerlain Neroli Outrenoir (2016)

Z perfumami skupiającymi się w głównej mierze na neroli jest taki problem, że często wszystkie one pachną bardzo podobnie. Neroli Outrenoir to część kolekcji L'Art et la Matiere, a mi oprócz Spiritueuse Double Vanille nie udało się do tej pory jeszcze nic poznać. Trzeba przyznać otwarcie, że są Neroli Outrenoir szalenie oryginalne.

W opisywanej dziś kompozycji neroli jest jednym z dwóch pierwszoplanowych składników. Drugim jest wędzona dymem herbata. Połączenie to jest nieprawdopodobne przez co nie mamy tu do czynienia z kolejnym herbacianym przyjemniaczkiem, a czymś znacznie głębszym i bardziej bogatym. Obok tych dwóch składników jest jeszcze pomarańczowy olejek petitgrain, który często występuje jako towarzystwo dla neroli, owoce cytrusowe (fragrantica podaje np. tangerynkę, cytrynę i grejpfruta, parfumo zaś bergamotkę), nasiona ambrette, mech czy mirre, którą całkiem nieźle czuć. Neroli Outrenoir pachnie bez dwóch zdań bogato i od razu czuć, że mamy do czynienia z czymś niemartketowym. Woń Neroli Outrenoir jest raczej gorzka, kwiatowo-herbacnia. Jest też raczej niesłodko a świeżo.

Zapach nie jest typowym psikaczem na letni dzień i doskonale nadaje się na wieczór. Są to perfumy z klasą, które świetnie będą pasowały na wieczorne wyjście do restauracji. Uniwersalność jest jednak dość duża i jak ktoś nie ma pomysłu po co sięgać to niech sięga właśnie po dzieło Guerlaina.

Parametry dobre. Zarówno trwałość jak i projekcję oceniam na solidne 7. Jeśli aplikacja będzie odpowiednio większa to zostawimy delikatny ogon z sobą.

Świetne, bardzo oryginalne perfumy i po wykończeniu mojej odlewki raczej na pewno sięgnę po flakon bo zbyt mało mam oryginalnych kompozycji w zbliżonym klimacie, a po co mi kolejne Neroli Portofino wannabe. Cena może nie zachęca ale przecież zawsze można kupić odlewkę tak jak ja zrobiłem. Hidden gem o którym pewnie nie wiecie, że nawet istnieje.

zapach: 8,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: ponad 500 zł za 100 ml
dr_love - #perfumy #150perfum 371/150
Guerlain Neroli Outrenoir (2016)

Z perfumam...

źródło: comment_1631166318giaFEoLt9zsLNrEDrUEf4y.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz