Wpis z mikrobloga

Wartościowa youtuberka.
Bardzo często pokazuje w swoich filmach że te słynne resorty, raje na ziemi, jakieś Zanzibary to tak naprawdę sztuczne zagraniczne resorty, a mieszkańcy i tubylcy wcale nie są tacy super szczesliwi, bogaci albo tez ze te całe „wyprawy do tradycyjnej afrykańskiej wioski „ to pic na wodę.
Autorka również podkreślała że „pomaganie” w postaci darów, ubrań itp jest szkodzeniem. Lansowanie się gwiazd, Angeliny, Bono i tych innych pajaców to tylko robienie sobie fejmu i nie ma nic wspólnego z pomocą.

Szanuję Autorkę. Kiedyś obejrzałem dwa sprzeczne filmiki:

-na jednym filmiku był jakiś Afrykański kraj, nie pamiętam- chyba Wyspy Zielonego Przylądka, filmik nakręcony przez jakąś instagramową księżniczkę, która zachwałała jak to pięknie jest, jak to na wypasie, jaką ma wyjebistą klimę, jaccuzi, prywatną plazę i ch*** wie co jeszcze…. Komentarze w stylu „och ach ale tam pieknie, ale jestes piekna kochana, ale jak ja bym chciała mieszkać w tym RAJU”

-Na drugim filmiku owa Blogerka Globstory, pokazała ten kraj od środka, jaka jest bieda, jaki ten kraj jest cholernie SZARY I SUCHY! i że z rajem nie ma nic wspólnego a te super resorty to tak naprawdę jak państwo w państwie i nie ma kompletnie nic wspolnego z rzeczywistością. #youtube #polskiyoutube #podroze #afryka

Dzięki autorce odechciało mi się Malediwów i Fidżi. Jeśli już to wybiorę Hawaje lub Wyspy Kanaryjskie.
Czyste_Buty - Wartościowa youtuberka.
Bardzo często pokazuje w swoich filmach że te s...
  • 8
@DrMru: W tej kobiecie najbardziej urzekające jest to, że ona nie traktuje nikogo z „wyższością”. No wiesz, odpalisz filmik z jakąś bogatą panią, która rozdaje cukierki i w zamian za to oczekuje ich wdzięczności do kamery. Tutaj czegoś takiego nigdy nie ma. Z każdym rozmawia po prostu jak Z CZŁOWIEKIEM.
lobstory, pokazała ten kraj od środka, jaka jest bieda, jaki ten kraj jest cholernie SZARY I SUCHY! i że z


@Czyste_Buty: tylko nie kazdy jedzie na wakacje by poznać kulturę tylko być w ładnym miejscu, zobaczyć parę zabytków i tyle. W sumie jak ktoś ma 2tygodnie w roku to może być szkoda by jechać i poznawać smutną prawdę danego miejsca. Jak ktoś jest podróżnikiem to wiadomo, że inaczej na to patrzy
@Lewo: Masz rację, ja to rozumiem. To każdego sprawa. Ale mnie osobiście ona odwiodła od zamiaru spedzenia urlopu na Malediwach. Spedzę wakacje w takim kraju gdzie autochtoni coś z tego mają. Ale dla innych wystarczy im wypoczynek w resorcie.