Wpis z mikrobloga

@Nightcall81: cytat z linka: "There is a lack of research to show that eating collagen can directly benefit skin or joint health. When digested in the stomach, collagen is broken down into amino acids, which are then distributed wherever the body most needs protein."
Nie ma badań, które by pokazały, że jedzenie kolagenu przynosi bezpośrednie korzyści dla skóry czy stawów. Kiedy trawimy kolagen - rozpada się na poszczególne aminokwasy, które są
@Nightcall81: Kolego, a przeczytałeś chociaż artykuł, który podlinkowałeś?
Tego drugiego nie chce mi się już czytać, ale pierwszy artykuł dotyczy suplementacji kolagenem w postaci farmaceutyku. Dodatkowo możemy tam wyczytać jakie produkty jeść, aby nasz organizm sam produkował kolagen.
Jest też fragment o braku dowodów na to czy przyjmowanie kolagenu w pożywieniu wpływa pozytywnie na skórę i stawy, gdyż w żołądku ulega on strawieniu i rozkładowi.
A, no i najlepsze:
"Our bodies
@adik75: No przecież to jest oczywiste, że organizm musi podzielić wszystko na podstawowe składniki. Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś wpierdzielał ryby, i mu płetwy wyrosły. Natomiast witaminy C organizm ludzki nie produkuje więc ją musisz dostarczać, czego szkorbut jest najlepszym przykłądem...
@jaacek: Ty byś się idealnie nadał na wyborcę Pisu.. nie przeczytał ale swoje już wie bo w TVP podali na pasku. A najlepszym przykładem tego jest fakt jak twoje tłumaczenie cytatu wycięło wyraz "bezpośredni" wpływ.. . W pierwszym artykule jest że kolagen nic nie daje w kremach do skóry! tylko! Ale po co czytać albo tłumaczyć takie fragmenty jak "Still, many foods that support collagen production are generally recommended.." Najważniejsze, to
@Nightcall81: po pierwsze nie tłumaczyłem tego translatorem, pisałem ręcznie i z pamięci, więc nic mi nie wycięło. Po drugie podajesz przykład zdania, które zaleca produkty wspomagające wytwarzanie kolagenu przez organizm, a nie sztuczną suplementację. A osobiste wycieczki odnośnie preferencji politycznych sobie odpuść, bo to podkreśla brak argumentów z twojej strony