Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Stoję teraz przed kupnem jakiegoś auta i się zastanawiam, ile zarabiają ci wszyscy ludzie jeżdżącymi nowymi furami (w leasingu czy nie, mniejsza o to)? Odkładam co miesiąc 10-15k, używki nie wezmę bo mam dosyć bawienia się w naprawy, a szkoda mi dać więcej niż 70k za coś lepszego niż duster/tipo. A tak to gdzie się nie popatrzy, to każdy nowa fura, niektórzy nawet dwie. Pomijam oczywiście miasta typu Warszawa i Kraków bo tam każdy sra pieniędzmi.

#samochody #pieniadze #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6138a5039693e7000a2f2c2f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
(w leasingu czy nie, mniejsza o to)?


@AnonimoweMirkoWyznania: no nie mniejsza, na ratę leasingu jakiegoś podstawowego bieda-diesla skody czy opla to stać chyba każdego przyzwoicie zarabiającego

Taka nowa Fabia ma ratę 680zł. Niby dużo, ale jak się zarabia już 4k i mieszka razem z partnerem, to wcale nie astronomiczna kwota.

Zresztą sam wolę używaną markę premium jak prawdziwy Polak, mimo że stać mnie na (kupno, nie leasing) jakiejś Dacii, czy Skody
jak nie mniejsza, jak tak. czy odkładasz 100k w gotówce czy płacisz te 75k po odliczeniach podatkowych w leasingu, koniec końców tych pieniędzy i tak nie masz


@AnonimoweMirkoWyznania: przecież odkładanie oszczędności jest dużo trudniejsze niż płacenie raty leasingu

Za gotówkę mało kto kupuje nowe auta, raczej pojedyncze przypadki/wyjątki - i to raczej gdy ktoś dostanie dużą gotówkę w spadku. Nie słyszałem o nikim kto by odłożył 100k na nowe auto odkładając
M@AnonimoweMirkoWyznania: ale to właśnie są kredyty i leasingi. Jak masz wewnętrzny opór, jak ja, przed takimi zobowiązaniami na rzeczy użytkowe, to może być ciężko.
Znajomi wzięli w grudniu nowa mazdę cx-30, bardzo fajny samochód w prawie full opcji. Po wpłacie własnej rat miesięczna wychodzi 1200zl. Dużo?
Zależy od perspektywy i priorytetów.

Sam się zastanawiam nad zmiana 9 letniego auta na coś nowszego lub nowego na takiej zasadzie jak wyżej… ale mam wewnętrzny
@AnonimoweMirkoWyznania: taka RAV4 w leasingu na 5 lat to 1500 miesięcznie netto. Nie jest to mało, ale stać na to każdego lekarza/informatyka + cześć prawników + dużo osób prowadzących DG. Po co odkładać jak można jeździć nowym już teraz.

Aktualnie biorąc pod uwagę możliwość wycofania samochodu z leasingu i późniejsza sprzedaż (co mają ukrócić) biorąc samochód w leasing na ~2-3 lata gdy oferta jest dobra możesz wyjść w okolicach zera biorąc