Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Mam starszego znajomego, który kompletnie jest niezinformatyzowany, niekomunikatywny po angielsku czy w innych językach. Leci pierwszy raz samolotem i próbuję mu pomóc to wszystko przebrnąć. Kierunek - Chorwacja.

Pytania:
1. Nie będę w stanie wydrukować mu biletów. Czy jeśli leci Ryanerem to mogę mu wrzucić kartę pokładową w pliku pdf, tak żeby mógł sobie skrótem odpalić i pokazać na lotnisku? Czy musi mieć zainstalowaną aplikację Ryanair i zrobić to z jej widoku? Obawiam się, że może nie udźwignąć obsługi aplikacji.

2. Mam wydrukowany paszport covidowy, wypełniłem mu formularz EnterCroatia, chociaż nie wiem czy to potrzebne na lotnisku w Chorwacji (?). Mam kartę lokalizacji pasażera, która potrzebna jest przy powrocie do Polski. Sprawdzają coś jeszcze na lotnisku?

#lotnictwo
#chorwacja
#ryanair
  • 3
@hermesik: Z tego co pamiętam jak ostatnio leciałem z różową Ryanairem to ona miała swoją i moją kartę pokładową u siebie w tel. i po prostu przesłała mi screenshota z kodem do pokazania przed wejściem przez bramki. nie otwierałem fizycznie apki ryanaira, więc jezeli otwarcie zdięcia w galerii nie stanowi problemu to w ten sposób powinien dać rade.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hermesik: może być w pdf karta polarowa, nie trzeba apki.
Rodzice też bez angielskiego i z małym doświadczeniem w takim lataniu byli w Chorwacji i świetnie sobie poradzili, chyba najlepszy kierunek dla takich ludzi na pierwszy raz samemu za granicą.