Wpis z mikrobloga

@pwone: nie widzisz różnicy między politycznym wrogiem aktualnie panującej władzy, a szarym obywatelem który chciałby liczyć na służby, na które płaci podatki? Popiełuszkę można porównać np. do akcji jak seryjny samobójca dopadł Barbarę Blidę, kiedy nasłane przez Ziobrę ABW zrobiło jej wjazd na chatę
  • Odpowiedz
@spinel: no jakie masz normalne państwa? W UK hindus leczy ci wszystko paracetamolem a tak poza tym poziom ten sam co w Polszy. Tylko nie porównuj nas do jakiejś Finlandii czy Japonii bo to są bogate kraje z dużą składką zdrowotną. W Polsce jak nowy ład chciał podwyższyć składki, to wszyscy oburzeni.
  • Odpowiedz
@enforcer: Tylko strażacy ale i te chłopaki za chwilę powiedzą "hola hola, nie będziemy za pozostałe służby świecić dupami, nam też dajcie podwyżki albo wyjeżdżamy, a wszędzie mamy dobry PR". I tak skończymy w tym kraju, że pożar sam będziesz gasił, wyrostek sam usuwał, a skradziony rower pozostanie skradziony... a nie, to ostatnie już jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W Polsce jak nowy ład chciał podwyższyć składki, to wszyscy oburzeni.


@ethics: No ciekawe skąd to oburzenie. Może dlatego, że kilku milionom pracujących Polaków nowy łagr miałby podnieść podatki o 50%, a potencjalna kasa na służbę zdrowia została już roztrwoniona przez rząd na kiełbasę wyborczą dla patologii i starych ludzi?
  • Odpowiedz
@amantadeusz: mnie to tam... chciałem tylko pokazać hipokryzję polaków. Z jednej strony narzekają na służbę zdrowia a z drugiej nie chcą płacić więcej. Nie ma nic za darmo. Ja jestem za hybrydą publicznej służby zdrowia i prywatnej. Przymusowa składka na ratowanie życia oraz płatne zabiegi, wizyty, konsultacje.
  • Odpowiedz
Już po Stanie Wojennym, gdy wszyscy wiedzieli dokąd czerwony syf zmierza, z rąk reżimowego aparatu zginęła w udokumentowany sposób ponad setka opozycjonistów (vide Raport Rokity z 1994r.). Zatem sklejcie sami wiecie co i do nauki historii, tępe sami wiecie kto.


@kryptonim_putas: A skąd mieli wiedzieć? Czy mieli szklane kule?
  • Odpowiedz
@enforcer: Wiadomo, w 9/10 przypadków pogotowie nie przyjeżdża, każdy policjant to morderca, no a straż miejska, co by o niej nie mówić, daje mandaty za zasłabnięcie na ulicy. Taguj tego bezbeka z NIE, bo od kiedy mu zarzucili #!$%@? memów (słusznie zresztą) jego wysrywy są coraz żałośniejsze.
  • Odpowiedz
@kryptonim_putas: Tak wiedzieli jak i Czesi wiedzieli że uda im się wyrwać z objęć ZSRR przed interwencją. Nawet CIA wróżyło że ZSRR będzie trwało setki lat a ty się powołujesz na raporty jakiegoś polskiego pachoła xDDDD
  • Odpowiedz
@pwone: mnie najbardziej bawi, że 70% fanów ich konta na fb i uszatego nie wie kim jest/był ten czerwony knur, myślą że to jakiś fajny dziadzio co nie lubi pisu.
  • Odpowiedz