Wpis z mikrobloga

@Nafaros: @furyknajpydyskretnychlod: aparat analogowy (np jakiś kompakt za 50zł, byleby miał flash), albo aparat cyfrowy i później edycja w photoshopie, tak, żeby uzyskać efekt zbliżony do wyglądu kliszy.
Laikowi chyba najprościej będzie użyć analoga, żeby uzyskać taki efekt (jeżeli mieszkasz w mieście gdzie wywołują filmy). Jak chcesz kupić taki aparat to mogę Ci pomóc w znalezieniu czegoś fajnego (sam mam ze 25 różnych analogów i w miare to ogarniam)
@gtk90:
O dzięki za odpowiedź! Rozumiem, że fotografii analogowej nie da się jakby z aparatu przesłać na komputer w takiej formie? W sensie, że jest z tym dużo zabawy i trzeba to gdzieś wywoływac i tak dalej?
@Nafaros: to działa tak, że jak kończysz rolkę filmu, to oddajesz ją do zakładu foto (labu) i oni ją wywołują, a przy okazji pytają się czy chcesz samo wywołanie czy również skany albo odbitki. Skany czyli po wywołaniu skanują Twój film z czego powstają cyfrowe zdjęcia, jpgi po prostu. a odbitki to małe zdjęcia na papierze, zazwyczaj 10x15cm, ale mogą być większe
Jak zaczynałem swoją przygodę z fotografią tradycyjną, to przy