Wpis z mikrobloga

w #usa jest teraz ostra debata odnośnie komisji wojskowych i powoływania kobiet tak samo jak mężczyzn. Oczywiście środowiska feministyczne są oburzone, no bo „kobiety daja wiele dla wojska i w ogole to te co chcą same się zgłaszają” XD Co z tego, ze mezczyzni są do tego zmuszani i jesli się nie stawią to idą do więzienia na lata.

I tutaj pytanie jakim prawem kobiety otrzymały przywilej głosowania w wyborach, ale ten obowiązek względem państwa ich nie dotyczy nawet u nas… Czyli mają prawo głosować za partiami, które np w programie mają wojnę z jakimś krajem, ale same nie ponoszą tego kosekwecji, nie będą w niej ginąć, nawet brać udziału nie muszą. Chore

https://eu.oklahoman.com/story/news/local/oklahoma-city/2021/09/06/congress-house-armed-services-committee-women-draft-selective-service-system/5713513001/

#wojsko #prawamezczyzn #bekazlewactwa #feminizm
Pobierz LewCyzud - w #usa jest teraz ostra debata odnośnie komisji wojskowych i powoływania k...
źródło: comment_16310264450RQeXF7JkqLC0CSHkFtnxb.jpg
  • 15
zapytanie typu „Chciałbyś/chciałabyś/chciałubyś/chciałobyś/itd bronić naszego kraju?”


@LewCyzud: i na "tak" dać bez szkolenia karabin i wysłać w okopy... na pewno się UDA ( ͡ ͜ʖ ͡)
@takuan: jeśli masz zamiar zrobić z nich piechotę to owszem. Jednak wojsko poszło tak bardzo do przodu, że możesz wykorzystać nawet osoby słabe fizycznie. Masz lotnictwo, artylerię, wywiad (do którego też można trafić z poboru), obsługę dronów no i zwykłych strzelców. Nawet GROM ma w swojej formacji kobiety.
Jeśli wykluczysz walkę bezpośrednią, to aspekty fizyczne są mało istotne
@OpresjaWsteczna ogólnie się zgadzam - strzelam, trenuje walkę wręcz ale najdłużej leje się bronią białą i widzę jak kolejne epoki wojskowości redukowały znaczenie fizyczności w walce. W broni białej sprawność się przydaje ale wyszkolony grubas z palcem w nosie zadźga mistrza UFC który pierwszy raz trzyma miecz czy włócznie.
Natomiast wciąż uważam że sprawność fizyczna koreluje z zakapiorstwem, pewnością siebie, pewnym mentalnym #!$%@?ęciem i że od każdego żołnierza winno wymagać się jak
@LewCyzud: a ja bym se chętnie zrobiła takie wakacje i żałuję, że tego nie ma dla kobiet. XD tak wiem wiem, mogę iść - ale z czego mam żyć i jak się tłumaczyć pracodawcy, że idę se do wojska postrzelać i poskakać że spadochronem? Btw przeciez w Izraelu to mają i dobrze funkcjonuje.