Wpis z mikrobloga

Na pewno się niszczy bardziej niż używany w tradycyjny sposób, jak wisi to nie ma tarcia materiału a jak jest używany jako podłoga to sobie możesz sam odpowiedzieć jak będzie reagować. W awaryjnych sytuacjach jak najbardziej ale na co dzień używałbym produktów przeznaczonych do izolowania od gleby.
  • Odpowiedz
@hubybuhy: No więc właśnie nigdy nie miałem namiotu w stylu ultra light, który ma podłogę z materiału podobnego do tropiku, a chyba z czegoś w tym typie są wykonane trapy, tak że w sumie nie wiem jak to się zachowuje w kontakcie z trawą jak się po tym dupą walcuje.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubybuhy: No więc właśnie nigdy nie miałem namiotu w stylu ultra light, który ma podłogę z materiału podobnego do tropiku, a chyba z czegoś w tym typie są wykonane trapy, tak że w sumie nie wiem jak to się zachowuje w kontakcie z trawą jak się po tym dupą walcuje.

@niecodziennyszczon: zachowuje się tak że przemaka w sekundę.
Ja kupiłem sobie podłogę do jakiegoś namiotu Fjorda i przyciąłem na wymiar
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niecodziennyszczon: niech ma jaką chce - tropik ma zawsze to do siebie że przemaka jak go dotykasz. Po prostu splot nie jest wystarczająco gęsty - pamiętasz jak za młodu wszyscy powtarzali żeby nie dotykać tropiku w namiocie?( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chcesz coś nieprzemakalnego, to albo gumowane albo folia.
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: No ale to dotyczyło namiotów z zupełnie innych materiałów niż teraz, z tzw. bawełny technicznej. Przeciętny, współczesny namiot typu igloo też ma tropik powleczony jakaś warstwą materiału nieprzepuszczającego wody i poza szwami to nawet w takich tandetnych rzadko co przemaka jeśli nie są mocno sfatygowane zagnieceniami. Zasada niedotykania tego nie dotyczy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niecodziennyszczon: a z czego masz tarp zdobiony? Jak to nie jest jakiś turbo drogi tarp ukradziony z nasa, to jest pewnie z nylonu. Zachowuje się dokładnie tak samo jak bawełna, tylko że jest 5x lżejszy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: No nie, bawełna jednak nie była niczym powlekana. Ewentualnie z wierzchu mogła być czymś zakonserwowana, nie wiem jaka była technologia produkcji tego. W każdym razie warstewki "gumowej" powłoki typowej dla dzisiejszych namiotów tamte tropiki nie miały. Mam jeszcze taki jeden stary namiot.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niecodziennyszczon: bo nie do końca wiesz o czym piszesz.
Namioty ul, w których tropik jest z podobnego materiału co podłoga nie są zrobione z "normalnych" materiałów, tylko z dynemy, kevlaru czy innego kompozytu.
A nawet wtedy gramatura podłogi jest wyższa niż tropiku. Z packs duplex ma i tropik i podłogę z dynemy, ale tropik ma 17g/m² a podłoga 34g/m².
Tylko zwróć uwagę na to że to jest kompozyt, a nie zwykła
  • Odpowiedz
MSR hubba ma co prawda tropik z nylonu a podłogę z poliuretanu, bo nie przemaka tak łatwo.


@MojWlasciciel: No i o to mi chodziło. O dynamie to nawet nie myślałem, bo to już jest jakiś super duper topowy materiał. Bardziej zastanawiało mnie jak się mają tarpy i materiał, z których są zrobione właśnie do tych tańszych lekkich namiotów, nawet nie MSR itd., ale choćby z Decathlonu, czy i podobnych, gdzie jednoosobowe
  • Odpowiedz