Wpis z mikrobloga

Pytanie do Was Mireczki.
Czy ma ktoś coś do opisania w kwestii Generic Oils z APO albo UPC?
Jakieś podpowiedzi jak tam zamawiać żeby się najbardziej opłacało? Tak #genericoils w sumie martwy.
Jak jakość tych olejków - ma to sens?
#perfumy
  • 20
Jakieś podpowiedzi jak tam zamawiać żeby się najbardziej opłacało?


@biskitus: Przede wszystkim duże opakowania po kilkaset ml

Jak jakość tych olejków - ma to sens?


@biskitus: Bardzo różnie, chociaż większość nadaje się bardziej na odświeżacze powietrza niż perfumy
@biskitus: Bardzo różnie, chociaż większość nadaje się bardziej na odświeżacze powietrza niż perfumy


@vizori: Really? Taki syf? Fragrantica się jara bardzo jakością.

Widziałem czasem ktoś pisze, że ma GO u siebie - może ktoś coś swoje wrażenia opisać?
Really? Taki syf?


@biskitus: No, na bliskie odwzorowanie całego zapachu nie masz co liczyć. Najczęściej taki GO szybko przechodzi go głębokiego drydownu i całość to w zasadzie baza. Wiadomo, od tej reguły są wyjątki ale na ~30 GO które sprawdziłem tylko 3-4 wyszły na tyle fajnie że byłbym w stanie je nosić.


Fragrantica się jara bardzo jakością.


@biskitus: Fragrantica często sprawia wrażenie jakby się z #!$%@? na nosy pozamieniała, do
@vizori: ale jest to jakieś wyjście w przypadku zapachów których obecnie nie ma już w sprzedaży.
Ale kilkaset ml olejku który nie wiadomo jak pachnie i możnaby z niego zrobić 5 litrów perfum to raczej nieopłacalny deal dla mnie ;-)
Ale kilkaset ml olejku który nie wiadomo jak pachnie i możnaby z niego zrobić 5 litrów perfum to raczej nieopłacalny deal dla mnie ;-)


@biskitus: Już były takie rozbiory na tagu :p
@biskitus Późno bo późno, ale może coś się pokierujesz moją odpowiedzią :) Mam sporo GO, jak i z GP, tak i z UPC (ultra premium). Nie zgodzę się z tym, że na bliskie odwzorowanie nie masz co liczyć (mam porównanie z oryginalnymi). Owszem, zapach potrzebuje czasu, i zauważyłem to na znacznej ilości swoich GO, ale większość zapachów jest więcej niż spoko. I naprawdę duża liczba osób sobie je chwali. Wiadomo, najlepiej wziąć
@coolcool0010: Czyli po dojściu olejku trzeba czekać aż się „zgryzie”? czy trzeba mieszać z alkoholem żeby ładnie pachniał czy wystarczy się delikatnie marznąć olejkiem? Czy te kategorie UPC GO czy GP mają jakąś różnicę czy to tylko taki chłyt maketidody? ;-)
Dzięki za odpowiedz miras
@biskitus Odpowiem Ci z własnego doświadczenia :) Ja olejek robiłem w większości przypadków 4:1, wiadomo, 40 ml to alko + minimalnie wody i gliceryny, 10 ml olejek. Niektóre wiem że są źle zrobione, i lepsze byłoby 3:1. To odstawiałem i z reguły po tygodniu psik testowy. Dlatego wiem że zapach tak jakby dojrzewa, bo widzę że zapach na początku a np. po dwóch miesiącach jest inny. Najdłuższe produkcje które mam to stoją
@biskitus Pamiętaj, że wszystko co piszę to są moje odczucia :D Aczkolwiek, moim zdaniem potrzebowałbyś przetestować co nieco. Na generic perfumes jest pakiet 6 x 5 ml, i na start by Ci się to sprawdziło. No tylko wysyłka sporo to podbije, a także cło gdy paczka przyjdzie do Polski. Wtedy byś miał jakieś odniesienie czy Ci się to podoba czy też nie.

Ale podsumowując, dla mnie warto, ja nie żałuję. I wiadomo,
@coolcool0010: I Dziekuje miras - skorzystam z Twojej uprzejmości i wiedzy jak coś zamówię.
Będę tez wdzięczny jak byś się odezwał jak będziesz sam zamawiał - może do tego czasu (a na razie mam co testować) będę wolny i coś może razem zmajstrujemy?
@biskitus Jak sami naliczali cło, to od paczki za 400 ziko wychodziło jakoś 50 złotych. Jeśli wymagali ode mnie potwierdzenia zamówienia, ile wydałem, co jest w paczce itp. to od tej samej kwoty wychodziło około stówkę. Ale ale, wiem że niektórym osobom opłaty celno-podatkowe nie wpadały, może to po prostu ja miałem pecha. Aczkolwiek, płaciłem za każdym razem :D

Spoczko, nie ma problemu, w razie co to służę pomocą. I rzecz jasna
@biskitus: siemasz kolego. Generalnie dostałeś tu już tyle trafnej i w punkt wiedzy od @coolcool0010, że ja mogę tylko powiedzieć, że się podpisuje pod tym rękami i nogami. W sumie wszystko w temacie już tu zostało omówione ale jakbyś miał jeszce jakieś pytania to wal śmiało, odpowiemy. Ja ze swojej strony mogę temat polecić i to bardzo, ale tylko osobom z nastawieniem takim jak ja - widzisz, że ceny bardzo
@yellowman: A są jakieś sprawdzone olejki? Mnie ciekawi Amber Absolute. Jest w bestsellerach i w oryginale miał zajebiste recki. No chyba ze ktoś zrobi z przepisu który został udostępniony po śmierci twórcy
@biskitus z zapachów na mogę Ci polecić wszystko od Toma Forda. Tuscan Leather jest świetny, może ciut bardziej słodki, ale tylko odrobinę od oryginału. Co nie znakiem że jest źle ( ͡º ͜ʖ͡º) Beau de Jour bądź Tobacco Vanille to szatany, mocarne są. Ogólnie to ciężko coś polecić konkretnego bo większość mi odpowiada, to znaczy mają zapach jak i trwałość, czuć je dookoła, ale używam innych które