Wpis z mikrobloga

Niedługo jadę w okolice Šibenik w Chorwacji.
Ktoś się orientuje jak tam z wypożyczaniem sprzętu do via ferraty? Angielskojęzyczne wyszukiwanie podpowiada głównie gotowe wycieczki kosztujące koło 200 PLN, a nie potrzebuję gościa który mi będzie podpowiadał jak przepinać karabinki xD
Wypożyczalnia może być w zasadzie gdziekolwiek w okolicy. Rozważam jeszcze wypożyczenie w Polsce i zabranie lonży stąd.
Przy okazji, jakieś ciekawe rzeczy do zobaczenia? Bardziej interesuje mnie natura i górki, niż miasteczka. Swoją listę mam, ale chętnie przygarnę jakieś fajne miejscówki.
#chorwacja #gory #wspinaczka (może ktoś na porzeby Paklenicy coś na miejscu wypożyczał?) #viaferrata #turystyka
  • 11
@pilot1123 no właśnie też nad tym myślę xD Znaczy znalazłem bardziej za 300, jest też sporo koło 200 ale raczej "przemysłowych" opisane jako do działania na rusztowaniach, czymś się różnią od tych ferratowych?
No i dla różowej potrzebuję całego setu, ja kask i uprząż mam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilot1123 no właśnie też nad tym myślę xD Znaczy znalazłem bardziej za 300, jest też sporo koło 200 ale raczej "przemysłowych" opisane jako do działania na rusztowaniach, czymś się różnią od tych ferratowych?

@Crock92:

Mówisz o lonżach czy uprzężach?
Lonże na via ferraty mają kształt Y, i raczej nie polecam tutaj kombinować z arborystycznymi czy przemysłowymi. Via ferraty nie kojarzą się z wypadkami śmiertelnymi, imo lepiej żeby tak zostało( ͡°
@MojWlasciciel: Mówię o lonżach :) właśnie jedyne co mnie zastanawia to że też są przemysłowe Y z absorberami, ale podejrzewam że ich dotyczy inna ceryfikacja, prawdopodobnie na mniejsze współczynniki odpadnięcia - przy ferracie może się trafić > 2, przy pracach wysokościowych lot nie powinien być dłuższy niż ramie lonży