Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 44
631 652 + 100 + 21 + 59 = 631 832

Z tygodnia i weekendu. W Zgierzu Malinka wygląda nie do poznania, ale dojazd nadal fatalny. W weekend z grupą z FB wypad do Ldzania bocznymi drogami. Odhaczyliśmy też Łosia w Dłutowie. Fajne boczne drogi i lasy, trochę błota, więc rower uwalony. Pech chciał że akurat dzień wcześniej czyściłem i smarowałem. Swoją drogą smar Shimano PTFE klei piach i syf jak żaden inny., przebija tym samym zielony olejek z Decathlonu.

Max square: 8x8
Max cluster: 185 (+15)
Total tiles: 694 (+32)

#rowerowyrownik #ruszlodz #kwadraty #gravel

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_16309094940LIj1rpMU2IleTQ76S91Cq.jpg
  • 13
@babool: a wytarł Pan łańcuch ładnie przed jazdą?( ͡° ͜ʖ ͡°) Używałem PTFE i nie miałem problemów z piachem. Za to okropnie się "pocił" po 100km.
@kuraku: tak, przed jazdą był suchy. Syf się nazbierał po wewnętrznej stronie blaszek ogniw. Może rzeczywiście nadmiar spod rolek wypłynął podczas jazdy i został rozniesiony naokoło. Napęd niestety aż chrupał. Tak czy siak muszę zrobić shake teraz, więc dam mu jeszcze jedną szansę, jak nadal będzie syfił to mam już kolejne olejki do wypróbowania.
@babool: Ja używam Squirt Lube. Jak rower/napęd jest uwalony to jadę na myjkę, wycieram do sucha i smaruję. Jak nie jest tak bardzo brudny, to wystarczy tylko szmatką przetrzeć łańcuch i dać nową warstwę smarowidła. Łańcuch nie łapię piasku, wiadomo idealnie czysty też nie jest, ale porównując do innych smarowideł jest świetne. Jedynie sam napęd jest nieco głośniejszy, ale dla mnie to nie problem
@babool: Raczej ruszy ale nie sprawdzałem. Ja czyszczę tylko mechanicznie i nakładam olej silikonowy bo ilość syfu jest minimalna, kiedyś jak stosowałem inne smarowidła to łańcuch z czasem stawał się czarny i sztywny, teraz nie mam takiego problemu. Na zdjęciu napęd po kilku jazdach enduro po ostatnich deszczach (asfalt, błoto, piasek, kamienie, trawa), z tydzień nie czyszczony.
Pobierz
źródło: comment_1630916653uWSULFw6tV6Arm1yCEMKcv.jpg
@babool: To jest łańcuch który nigdy nie był chemicznie czyszczony, nie był wytarty do sucha po ostatniej aplikacji oleju i jeździł po bagnach, brodziłem w gunwie po kolana. 1% uwagi mu poświęcam a działa bez najmniejszego chrupnięcia czy zastanowienia (napęd 12). Na innym smarze/oleju byłby rudoczarny.
@krytyk__wartosciujacy: mam ten łańcuch od wiosny. Ile km to nie mam pojęcia bo nie liczę ale jeżdżę codziennie jeśli na głowę nie leje (to ja jestem tym kolegą od gejduro, nieprecyzyjnie się wyraziłem) ale na tym 17kg freeride z ciężkimi oponami raczej nie robię więcej niż 30km chyba że w bikeparku. Łańcuch to najtańsze Shimano 12rz, ładują je do emtb.