Wpis z mikrobloga

#rozowepaski pytanie do was. Jak zacząć się malować? Bliżej mi do 30 niż 25 i w sumie nigdy się jakoś przesadnie nie malowałam. Rzęsy mam robione, na ustach od święta jakaś szminka delikatna i tak może raz na miesiąc podkład, ale pewnie nakładany nierówno, bo się na tym totalnie nie znam. Są jakieś tutoriale, blogi czy coś, żebym się tak od podstaw mogła nauczyć kiedy używać pudru, kiedy różu, perełek rozświetlających i kredki do ust? I gdzie się zaopatrywać w takie produkty? Mam wrażenie, że laski w moim wieku mają całe toaletki kosmetyków do makijażu, a ja mam ledwo cztery produkty. xD

#makijaz #makeup
  • 24
Mam wrażenie, że laski w moim wieku mają całe toaletki kosmetyków do makijażu, a ja mam ledwo cztery produkty. xD


@alma_: nie jesteś sama! Też mam takie wrażenie :D Co prawda kosmetyków mam sporo, ale nie używam. Kiedyś oglądałam taką dziewczynę Maxineczka na YT i próbowałam coś tam się uczyć, no ale chyba nie mam do tego ręki xd
@alma_: Otóż moja droga; podążaj za moimi radami
1. Rzęsy 1do1 czy 500do500 to już foux pas. Daje im jeszcze jeden góra dwa sezony bo już da odbierane jak tatuaż z tribalem w 2005roku.
2. Podkład nakładamy gąbką Beauty Blender lub tańszymi odpowiednikami (nie ma różnicy) to wpisz w wyszukiwarkę Google.
3. Perełki rozświetlające <3 zatrzymałaś sie na tym produkcie z Avonu? XD to są kochana rozświetlacze obecnie pod tym szukaj.
@alma_: Nie jesteś sama zdecydowanie. Ja używam kremów bb lub cc w zależności od potrzeb, mam tusz i chyba tyle XD ach mam jeszcze jakies cienie, jakies szminki max factor lipfinity - nie ścierają się wiec spoko od wielkiego dzwonu. Zaraz kończę 32 lata ¯_(ツ)_/¯
@alma_: Nie, nie ironizuje.
Zatrudniam kosmetolozki w przedziale 28-45 lat i na szczęście wszytkie są zgodne w tym co wyżej napisałam.
Te tutoriale makijażowe są dla dziewczyn w przedziale 15-21 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alma_: wyszukuj tutoriale z makijażem dziennym albo makeup no makeup
Koleżanka wyżej ostrzega przed makijazystkami które kładą kilogram szpachli. Na szczęście to domena makijażu wieczorowego. No i moda na taki Instagramowy look już mija

Pamiętaj że nikt nie jest wyrocznią, jak jakiś makijaż ci się nie podoba to szukasz innego tutorialu. Luźne gacie :D
@alma_: zgadzam się z przedmówcą.
Pamiętaj im mniej tym lepiej. Wystarczy ci nie wiem dwie paletki nude cieni jedne ciemniejsze na wieczór, pokochaj błyszczyki i szminki one robią robotę. Czasem chodze tylko z pomalowanymi rzęsami i czerwona szminka i to wszystko ;)