Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakiś #!$%@? włamał mi się na starego maila, na którego miałem Facebooka (mój wielki błąd, na wszystkim innym mam od dawna mocne hasła + 2FA) I miał dostęp do mojego facebooka przez godzinę, dopóki FB nie zweryfikował kradzieży i oddał mi dostęp na podstawie dowodu osobistego. Wtedy dopiero mogłem zresetować hasło. Komenda policji coś zrobić, czy od razu walić do glownej/prokuratury? Boję się, że jak gnojek korzystał z jakiegoś VPN to od razu dadzą niemożność wykrycia sprawcy xD
A i najważniejsze: da się jakoś sprawdzić, czy gościu w tym czasie zdążył pobrać kopię moich danych? Bo niby można ją wygenerować i pobrać, ale potem wystarczy kliknąć krzyżyk i ona znika. Mógł pobrać i ją usunąć, a ja o tym nie wiem. Jak to sprawdzić?
#policja #cyberbezpieczenstwo #facebook #oszukujo
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stefan_pmp: śmieszek do czasu, dopóki nie wbije Ci się na 10 letnie konto jakaś #!$%@?, która w jednej chwili ma dostęp do kart kredytowych, potencjalnie zdjęć dokumentów i ma nieograniczone możliwości. Nie zadbałem o to bezpieczeństwo odpowiednio ale to zupełnie inna sprawa. Interesuje mnie tylko, czy zwykła miejska komenda policji pociągnie temat dalej, czy od razu uderzać do wojewódzkiej
@Baylon:
Miejska czy powiatowa zaleje od razu bo nie mają nawet narzędzi pod ręką do rozwiązywania takich spraw, jak serio chcesz żeby zajęli się tą sprawą to zgłaszają wyżej i sam jestem ciekaw jak się potoczą losy tej sprawy więc wołaj jak się sprawy toczą
@Baylon: Śmieszek do zawsze, bo na mojego fejsbuka czy cokolwiek innego nikt tak łatwo nie wejdzie.
Serio, nie chcę Cię wyśmiewać, ani być niemiły, ale z takiej sytuacji możesz wyciągnąć wnioski…
Lub nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arc2: toć mówię Ci, że to zwykle niedopatrzenie. Na wszystkim mam menedżera haseł + losowo generowane hasła × 2FA. Po prostu założyłem fb na tego maila w 2011 i o nim zapomniałem. Potem logowałem się na nr telefonu
@Baylon: Wierzę, ale to też nauczka, żeby nie pozwalać sobie na niedopatrzenia tylko dlatego, że konto ma 10 lat.
Source: miałem podobnie, ale koleś z tego co wiem na szczęście tylko głupie maile wysyłał zanim odzyskałem dostęp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialyjakbialek: wysłałem zawiadomienie do prokuratury z wszystkimi danymi, ip, opisem sytuacji i danymi kontaktowymi do providera vpn sprawcy mającego serwery w Warszawie. Na razie bez odpowiedzi, jestem aktualnie na wakacjach za granicą także mogłem jedynie mailem. Glownie zależy mi na decyzji o wszczęciu dochodzenia żebym mógł odzyskać konto przez support wp.