Wpis z mikrobloga

Mirki, otwieram nowy tag - #gamingmovies

O czym konkretnie on będzie? Tak jak nazwa wskazuje - o filmach z gier. Jako, że przez wiele lat byłem członkiem społeczności moviemakerów dłubiąc głównie przy filmach z CS-a mam pewną "wiedzę" na ten temat, ale także tak jak pewnie wielu z was - nostalgiczne wspomnienia związane z wersją 1.6 tej wspaniałej gry. Choć filmy pojawiać się będą różne - przede wszystkim produkcje z 1.6, ale także z CSGO, z Counter-Strike Source, a także - choć nieco rzadziej - filmy z innych gier, np. z Call of Duty.

Będą to filmy które z jakiegoś powodu uznałem za warte przypomnienia bądź przedstawienia - filmy w jakiś sposób owiane kultem w społeczności graczy, a czasem mniej znane. Filmy w stylu zwykłych "Fragmovie", a także "Documentary Fragmovie".

Na pierwszy ogień rzucam wam film "Rave on!" z 2010 roku. Dwie kwestie sprawiają, że jest on wyjątkowy. Po pierwsze - film ma aż pięciu autorów z 4 różnych krajów. Są to kolejno: Drazen "RavenTL" Buncic z Serbii, Pavelas "kab" Laptevas z Litwy, Igor Zotov znany jako "Cheb" z Rosji, Dmitry "Cristo" Molokov, również Rosjanin, oraz nasz rodak - Bartłomiej "Oui" Otłowski (o którym opowiem więcej w innych wpisach).

Po drugie - film ma już 11 lat, a do dziś można go obejrzeć na YT w bardzo dobrej jakości 1080p.

Co do samego filmu - jest on w pewnym sensie odzwierciedleniem poczucia humoru autorów, którzy stanowili paczkę kumpli których połączyła pasja do robienia filmów z gier. W mojej własnej, subiektywnej opinii gdybym musiał wybierać, to najlepiej wypadł RavenTL i jego talent do tworzenia animacji w stylu...trochę disneyowskim, trochę vintage. W każdym razie part 2, oraz intro czyli sekwencje których to on jest autorem, wydają mi się szczególnie dobre.

Sam film powstał specjalnie na konkurs "ESWC FragMovie Festival" organizowany właśnie przez ESWC, czyli organizację która odpowiadała za elektroniczne Mistrzostwa Świata w tamtym okresie, i jest to wiadomość o tyle istotna, ponieważ na tym tagu pojawi się jeszcze co najmniej kilka filmów przygotowanych specjalnie z myślą o tym konkursie - pula nagród dla twórców sprawiła, że swoje prace wysyłali najwybitniejsi twórcy. Niestety nie mogłem znaleźć informacji jak zakończył się konkurs ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli lubicie takie nostalgiczne powroty - albo po prostu popatrzeć sobie na fajne filmy z gier, zachęcam do obserwowania tagu :)

1/50 - [CS] MovieNations Rave On! (2010)

#csgo #cs16 #counterstrike #filmyzgier #moviemaking
nn1upl - Mirki, otwieram nowy tag - #gamingmovies

O czym konkretnie on będzie? Tak...
  • 2
@lepir: Coś mi świtało z tamtych czasów, że konkurs był anulowany, ale nie chciałem palnąć nic głupiego a tu proszę, news był nawet na hltv.org, dzięki :)