Wpis z mikrobloga

Hej, kupiłem sobie program Bandicam z myślą o nagrywaniu ważnych dla siebie wydarzeń typu mecze czy wyścigi #f1.

Czym i na jakich ustawieniach nagrywacie materiały z serwisów streamingowych typu Eleven Sports, Amazon Prime Video, Netflix? Nie jestem pewien, ale w internetach wyczytałem, że takie Eleven Sports ma kodek z 50 kl/s. Jak to wygląda z szybkością nagrywania? Jeśli materiał z 50 klatkami na sekundę nagram z 60 kl/s to jak to będzie wyglądać? Materiał będzie szybszy??

Czy warto nagrywać dźwięk za pomocą kodeka AAC? Czy to przesada?

Na jakich ustawieniach lecicie? Bo moje pierwsze amatorskie nagrania mają po kilkadziesiąt sekund, a ich rozmiar to setki megabajtów( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#stream #mecz #netflix #amazonprimevideo #elevensports #komputery #programy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piospi o Panie. Temat kodowania audio/video jest jak rzeka. Z czasem sam sobie dopasujesz. Nie napisałeś, czy chcesz nagrywać ekran, aplikację, czy może wyjście HDMI.
  • Odpowiedz
@wojciet: chciałbym nagrywać ekran

co do kodeków to wiem, dlatego już kombinuję od tygodnia i mam wrażenie, że jestem coraz głupszy w tym temacie
  • Odpowiedz
@Piospi:
1. Material nie bedzie szybszy, ale zawsze najlepiej ustawic odpowiednie FPS zgodnie ze zrodlem.
2. Tylko AAC (wiekszosc platform uzywa AAC - lepsza jakosc przy tym samym bitrate niz MP3).
3. Przy duzych FPS-ach mozna uzyc enkodera z karty graficznej (jesli mamy) np. H264 NVIDIA NVENC.
4. Staraj sie uzywac CFR (Constant Frame Rate) przy ustawieniu FPS.
5. Przetestuj rozne ustawienia, az znajdziej najlepsze.
Moje ustawienia na zdjeciu.
franekpompka - @Piospi: 
1. Material nie bedzie szybszy, ale zawsze najlepiej ustawi...

źródło: comment_1630744031MCccjRXvsEKnmjJSm1OHG4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@franekpompka: @Piospi: Dobre porady ale jak wiadomo wszystko zależy, np. od sprzętu. Osobiście uważam, że od windows nagrywanie ekranu itd. w wymiarze wielogodzinnym to loteria. Powiedzmy, że ma to być 1080p w 60fps wysokim bitrate. Jeśli to ma działać stabilnie kilka godzin.... małe szanse. Trzeba kombinować bo system nie jedną zwiechę zaliczy na bank. Na linux nie miałem takich klopotów z nagrzewaniem się albo zwiechami. Mimo to poleceam
wojciet - @franekpompka: @Piospi: Dobre porady ale jak wiadomo wszystko zależy, np. o...

źródło: comment_1630748499XPQOvZmtUmwpb9GUStuebH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz