Wpis z mikrobloga

Rozmowa z januszem 50+ lvl w biedronce. Kasjerka mówi, że biedronka będzie czynna w niedzielę bo otwierają punkt pocztowy. Ja odparłem, że to chyba dobrze dla niektórych, a janusz mówi, że jak to w niedzielę do pracy i na zakupy? Kto w niedzielę pracuje? Odpowiadam mu, że policjanci, lekarze i wielu innych. Janusz chwila ciszy i chyba nic do niego nie dotarło bo on stwierdził, że jak on pracuje od poniedziałku do piątku to on zakupy na weekend robi w piątek i wszyscy tak powinni robić xDDD
#bekazpisu #januszcore
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieGroszek: @Piro3202: ja nie mam problemow ze w handlu jest wymog od pracownikow do pracy w niedziele ale chcial bym by byly regulacje ktore gwarantua wieksze uposazenie za prace w niedziele :)
Wtedy by było jak w UK, pracownicy by konkurowali ze sobą by moc pracowac w weekend nadgodziny platne za +50% hajsu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy tam nawet +100%.
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: Ciekawe, w ateistycznych Czechach nie ma żadnego ograniczenia handlu w niedzielę, a Niemcy idą w kierunku liberalizacji tych przepisów (z kościołem próbującym utrzymać status quo), więc tak - to prawo ma motyw wyłącznie religijny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
U nas dostają dzień wolnego w środę, jak dzieci w szkole, mąż w pa4acy i nie maja jak sobie odpocząć.


@zenon_z_chorzowa1: Ludzie mają różnie poukładane życie. Ja jestem przyzwyczajony do nienormowanego czasu pracy i jakbym nie mógł czegoś załatwić w tygodniu i musiał brać urlop by iść do lekarza albo urzędu to by mnie szlag trafił. Wolne niedziele nie są mi jakoś szczególnie przydatne, zwykle wtedy pracuję w domu i
  • Odpowiedz