Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurła, nie wiem czy dzwonić do klubu i pytać się przez telefon jakie mam kupić rękawice, co mam ze sobą zabrać itd. czy po prostu przyjść w krótkich spodenkach i koszulce na spontanie. Z jednej strony chciałbym być jak najlepiej przygotowany ale z drugiej nie chce być nadgorliwy bo to też niedobre jest

Jak wyglądały wasze pierwsze treningi? Od razu mieliście wszystko kupione czy poszliście bez niczego na pierwszy trening i dopiero na 2-3 żeście już coś mieli ze sobą?

Pierwszy trening mam we wtorek więc plan był, by się zaopatrzyć w sobotę ale nie wiem. Kupie chyba tylko rashguard i spodenki jakieś takie śliskie bo nie mam nic w podobnym temacie, a resztę rzeczy kupie chyba po radach trenera ¯\_(ツ)_/¯

Szczęka na pierwszym treningu też mi się chyba raczej nie przyda bo chyba nie będę od razu sparował nie?

#mma
  • 12
@Anty_Chryst: Szczękę warto mieć od pierwszego razu, nie musisz zakładać. A nuż...

Co do reszty - jak jesteś świeżakiem to w rashguardzie "tapout" :D będziesz śmiesznie wyglądał. Ja bym poszedł w koszulce i spodenkach dowolnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anty_Chryst: zadzwon zapytaj co wziac. Czasem masz treningi stojkowe, czasem parterowe, czasem sparingi, czasem treningi w rekawicach bokserskich. Szczeke warto miec zawsze. Nawet jak nie bedziesz sparowal to pewnie bedziesz cwiczyl jakies techniki, a jak dostaniesz nawet relatywnie lekko to warge o zeby mozesz sobie rozciąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krypec: morda, tego shock doctora dostanę w jakimś intersporcie czy decathlonie czy bez szans i już lepiej teraz zamówić przez neta? W ogóle warto patrzeć na inne ochraniacze na szczękę czy tylko shock doctor się liczy i reszta jest kilka poziomów niżej?
@Anty_Chryst: ja mam beltora i jest spoko, zaczynałem od takich za 15 zł i uważam, że nie ma co ryzykować. Jak dostałem fronta w takim tanim na szczękę to tylko poczułem, że go przegryzłem. Możesz się szarpnąć na shock doctora jeśli wiesz, że będziesz trenował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krypec: te 3 miechy myślę, że będę na pewno trenował. Pozniej zakładam aparat ortodontyczny i zobaczymy co powie ortodonta. Nie chciałby dostać raz w ryj i #!$%@?ć aparat za ponad pięć koła xd

W ogóle podczas treningów bjj też mam zakładać ochraniacz czy tam nie trzeba?
@Anty_Chryst: Jeżeli to pierwszy trening bjj/mma to tylko rashguard i szczęka. W BJJ często już od pierwszego treningu są sparingi dlatego szczękę warto mieć
Co do shock doctor to mi na przykład wypadają, możliwe że mam krzywy ryj. Kupiłem se Venum challenger, później Predator i oba są w pyte