Wpis z mikrobloga

@karololo: Jeżeli:
1. wiercenie i wykucie otworów w żelbetonie ze zbrojeniem,
2. osadzenie puszek gipsem budowlanym,
3. podlaczenie gniazdek na gotowe,

To imho czas zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karololo: Spoko . Jeżeli łączone na osprzęcie 3x2,5mm2 Ale w praktyce jakieś 30-40min. Oczywiście dużo zależy od puszek. Zawsze dawaj największe czyli do regipsu powiększona lub te z poszerzeniem na dodatkowe elementy.
  • Odpowiedz
@nokash: @karololo: Taa, 5minut... Wszyscy fachowcy tak #!$%@?ą, a jak postawisz przed taką robotą to aaaaa, bo to trzeba sprawdzić kable, aaa, bo coś tam nie działa, zrobi niby w 15 minut ale każde gniazdo krzywo, ramka wciśnięta młotkiem i nie w poziomie. Zanim dojdziesz do rozdzielnicy, znajdziesz właściwe bezpieczniki, wyłączysz, sprawdzisz próbnikiem czy na pewno nie ma napięcia to Ci 2 minuty zejdą - serio w 3
  • Odpowiedz
@nokash: taaa już ja widzę te twoje 5 minut, włącznik pewnie poniżej 2 minut montujesz... cały dom #!$%@? w 90 minut albo i lepiej

a potem siedzisz już 30 minutę i dłubiesz... bo to z 3 puszek krzywo osadzonych, przejścia trzeba czyścić bo się tynkarzowi chlapło i jeszcze kable do połączenia szeregowego
  • Odpowiedz
chodziło mi o kolejne gniazdka w układzie pomieszczenia ale faktycznie mogło wprowadzać w błąd, samo podłączenie elektrycznie jak najbardziej równoległe
  • Odpowiedz
@Jasny_Pelny: a od kiedy to kolejne gniazdka w ukladzie pomieszczenia podlacza sie szeregowo? U mnie kolega elektryk w okolo 40 godzin pracy zalozyl 98 punktow, lacznie ze sprawdzeniem przewodow i dojsciem co do czego (dom kupiony w trakcie budowy, eletryka juz byla ale bez zadnego schematu - kupa wylacznikow schodowych itp, ze scian wystawalo istne spaghetti, podlaczal tez gniazdka na kable ethernet i koncentryczne bo tez poprowadzone w scianach). No
  • Odpowiedz
@karololo: legrad seria niloe? Ale się z tym #!$%@?łem w domu. gniazda pojedyńcze jeszcze spoko, bo były na samozacisk, ale te podwójne, to jakaś masakra, rozpada się w palcach.
  • Odpowiedz
1h na przykręcenie 3 śrubek?


@josedra52: i juz wiemy że sie #!$%@? znasz bo tutaj jest conajmniej 9 śrubek od przewodów oraz przynajmniej 6 śrubek do mocowania szkiletu gniazdka, dlatego łaskawie zamknij morde :)
  • Odpowiedz
@Prusti: Jak ktoś lubi na bogato to może i do każdego gniazdka ciągnąć niezależny przewód prosto z rozdzielni. Szczerze to jeszcze czegoś takiego nie widziałem i z chęcią bym zobaczył rozdzielnię domu z kablami na 98 punktów. Przy takiej ilości to każdy pokój aż prosi się o oddzielną skrzynkę.

W układach bez większego obciążenia, gniazdka np w takim pokoju można połączyć jedno do drugiego (równolegle elektrycznie, szeregowo wizualnie)
  • Odpowiedz