Wpis z mikrobloga

2022 F1 ( jak ja to widzę , zapraszam do dyskusji , tu moja opinia jak może to wyglądać , może się zmienić zależy jak pójdzie reszta sezonu )

Zespół - 1 kierowca , 2 kierowca (tu wyjątki bo plotki są różne a w niektórych zespołach widzę więcej kandydatów)

Mercedes - Hamilton/Russel , Hamilton/Botttas ( Hamilton zostaje to wiadomo tu nic nie dodaje , kwestia dogadania się z Russelem to zobaczymy. Russel będzie chciał pokazać że nie jest drugim Bottasem czyli pomocnikiem Lewisa i tu zaostrzy (albo i nie) konflikt między nimi kto ma być kierowcą numer 1 , oby na tle sportowym bo bijatyk i sprzeczek nikt nie chce a Mercedes strzeli sobie w kolano bo odbije się to pewnie na wynikach zespołu , A Bottas jeśli zostanie a wciaz jest to możliwe dalej będzie pomagał Lewisowi w pomocy w zdobyciu kolejnego tytułu mistrza świata)

Red Bull - Verstappen , Perez ( Zobaczymy jak będzie po sezonie , Verstappen ma dużą szansę na majstra w 2021 , w przyszłym raczej też ale nie wiadomo jak wpłynie na to zmiana że Honda nie będzie robić już silników. Tu wielka nie wiadoma , Silniki albo będą mocne albo słabe , Brak zmian personalnych , zobaczymy jak wypadnie Sergio Perez bo Max zosatnie na 2023 , oby tak samo było z Checo bo fajnie mu idzie )

Ferrari- Leclerc , Sainz ( Nowe Bolidy- Nowe wkoncu mocne ferrari? Ferrari może z grubej rury wejść w nową erę samochodów , firma z tradycjami w F1 może stworzyć istną petardę jeśli dobrze wszystko opracują a w zespole nie będzie już zarządzał Binnoto który raczej kojarzy się z ogromnym spadkiem ekipy z Manarrelo , skład dobry z doświadczeniem i wciąż młodymi i głodnymi sukcesów Kierowcami)

Mclaren- Norris , Riccardo ( Mclareny wkoncu mogą wrócić do liczących się najbardziej zespołów , Mają na to duże szanse , dobrze zarządzany wkoncu zespół odbił się od dna po 2017r i znowu zacznie wygrywać wyścigi , Lando Norris może się przyczynić do kilku niespodzianek i walki nawet i o tytuł , Riccardo wciąż będzie miał problem i pewnie zmieni zespół po sezonie bo po odejsciu z Redbulla nie może sobie w żadnym poradzić)

Alpine - Ocon , Alonso ( Tu nie mam za dużo do powiedzenia , Jeśli panowie zostaną w formie a bolid Alpine będzie lepszy albo podobny jak ten co w tym roku, Mocni kandydaci na Top 5 w tabeli konstruktorów , Kilka razy może być Podium)

Aston Martin- Vettel , Stroll ( Tu też nie mam za bardzo dużo do powiedzenia ,Vettel w wśród najlepszych kierowców , Stroll zostaje bo ojciec płaci i raczej nigdzie się nie wybierze w przyszłości ,to samo co u Alpine , czyli może być lepiej ale równiez to samo co w tym roku czyli forma w kratkę z kilkoma niespodziankami )

Alpha Tauri- Gasly , Tsunoda/Vips ( ze zmianą w środku sezonu) ( Tutaj bolid podobny co w tym roku , Gasly wciąż mocny ale ze słabym Tsunodą który wyleci na rzecz Vipsa z F2 w połowie sezonu )

Alfa Romeo - Bottas/Kubica , Giovinazii/Kubica , Bottas/ Giovinazii ( I tu największa nie wiadoma w kwestii kierowców , jak i bolidu.
Może pierw o samochodzie , jeśli Ferrari zbuduje mocny Bolid , alfa Romeo pewnie kupę technologii dostanie od Ferrari bo jest to jak by nie patrzeć zespół który zawsze był blisko Ferrari , Jeśli kloc - nic tu ciekawego nie będzie

Co do Kierowców , widzę 3 warianty
Jeśli Orlen sypnie kasą ( limity pieniędzy ale po za F1 promocja czy inwestowanie w fabryki ) dadzą Robertowi kolejny jego powrót do F1 , może być łatwiej po informacji o zakończeniu kariery Raikonena , ale też mogą mu nie dać nic , Robert dalej będzie testowym kierowca a Giovinazii na ostatni sezon zostanie w F1(wtedy akademia Ferrari będzie chciała wsadzić tutaj swojego juniora , Antonio przechodzi do WEC bo tam czeka go prawdopodobnie jazda w ferrari Hypercar) Bottas kierowcą numer będzie w obu przypadkach (jeśli zostanie w Mercedesie lub przejdzie do Wiliamsa ) najciekawszy zespół jeśli chodzi o zmiany we wszystkich aspektach , dla mnie najprawdopodobniej Giovinazii/Kubica)

Williams - Latifi/Bottas , Latifi/Russel , Latifi/De Vries, ( Kolejny ciekawy zespół który może się zmienić Wiliams wkoncu może dogonić stawkę , nowa era i zespół który wciąż trzyma talenty mercedesa.

Latifi zostaje - Pieniądze i coraz więcej doświadczenia jak i dobre wyniki, chociaz to też nie wiadoma.

Bottas- Wraca w miejsce Russela który przechodzi do Mercedesa , wraca po latach i ma dobry sezon w zespole z Grove

De Vries - Świeżo upieczony mistrz świata formuły elektrycznej , gdy nie wypali opcja z Russelem w Mercedesie dobry kandydat na zastąpienie go , jeśli pójdzie mu dobrze w Wiliamsie.

Russel- Jeśli Bottas zostanie , może tu utknąć na następny sezon lub nawet kolejne ( Następca Hamiltona) jeśli będzie mu dobrze szło jak w tym sezonie może w 2023 wkoncu trafii do Mercedesa , jeśli nie to zostaje. )

Hass - Schumacher ,Mazepin ( Hass raczej bez fajerwerków , ostatni zespół w stawce , który trzyma talent dla Ferrari czyli młodego Schumachera który chce być jak Ojciec ale czy to wypali? Zobaczymy , słabe auto raczej nie pokaże jego talentu.
Mazepin jak to Mazepin , jeździ bo jeździ , pewnie
będzie lepszy niż Schumacher jak w tym sezonie ale zobaczymy , jeśli wypadnie słabo , Hass jak to Hass znajdzie nowego sponsora i kierowcę - dobrym przykładem Zhou i chińscy sponsorzy. )

Zapraszam do dyskusji pisałem ten wpis 30 min , Możecie pisać że to moje wymyślone bujdy i trochę mnie poniosło ale zapraszam do dyskusji..

Pozdrawiam cały tag ( kto mnie kojarzy ten mnie kojarzy i oglądam F1 bardzo długo i śmiało może powiedzieć że tak może być choć niekoniecznie :p)

#f1 #kubica #sport #formula1
Bekon2000 - 2022 F1 ( jak ja to widzę , zapraszam do dyskusji , tu moja opinia jak mo...

źródło: comment_1630531289kPcienKlSRTfCoJXe2NTyL.jpg

Pobierz
  • 14
@marjanoos ja wierzę przez to że Robert w Alfie siedzi już 2 lata i śmiało wezmą go jako drugiego kierowcę który dużo może włożyć w rozwój , Pourchaire jeszcze za młody , zobaczymy jak mu pójdzie w F2 jeśli dobrze to mogą go wsadzać na 2023 do Alfy.
@tenoy skąd te plotki o Albonie? Wątpię że nagle zmieni rodzinę Redbulla na Mercedesa. I tak w sumie go nie chcą nigdzie.

De Vries to samo , chłop związany mocno z Mercedesem nie będzie się pchał w Alfę , prędzej Właśnie Wiliams i z większymi szansami na to niż Alfe
@Bekon2000: a podaj powód dlaczego tak. Jest hmm młody De vries, jest młodszy albon, jest wielokrotny vce mistrz bottas. Mówimy tu o scenariuszu gdzie GIO zostaje, a zostanie
@Bekon2000: Jak dla mnie to będzie wyglądało tak:

Mercedes - Hamilton, Russell

Red Bull - Verstappen, Checo (o tym drugim już wiadomo, a Verstappena tak łatwo się nie pozbędą)

McLaren - Norris, Ricardo - tu raczej bez zmian

Ferrari - Leclerc, Sainz

Alpine - Ocon, Alonso

Alfa Tauri - Gasly, Tsunoa, któy pójdzie na podmiankę za jakiegoś juniora, jeśli będzie cały czas jeździł tak jak jedździ

Alfa Romeo - Bottas, Giovinazzi
@Bekon2000: Kubicy nie biorą pod uwwagęnawet, BOT I DEV/ALB w przypadku braku GIO. Pamietaj że Illiot jest w programie Ferrari wiec tez mogą go do alfy rzucić. Po co im emeryta co sie w Williamsie nie sprawdził skoro maja dwóch juniorów i vce mistrza swiata w mozliwosciach
@Bekon2000: Vasseur musiałby udaru dostać żeby wziąć Kubikę do podstawowego składu. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby GIO wyleciał, chociaż mogą chcieć go zatrzymać jeszcze sezon ze względu na narodowość. Jeżeli Bottas pójdzie do Alfy to mogą spokojnie brać kogoś młodego zamiast GIO. Jeżeli GIO zostanie to też mogą brać kogoś młodego. Jak dla mnie Pourchaire jest zajebisty i spokojnie mogą go brać. VER czy RAI też bardzo wcześnie zaczynali i wszystkim