Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#pogoda taka jak dziś, gdy leje i na drodze pełno wody. Jadąc #autostrada lub #drogaekspresowa powyżej pewnej prędkości samochody unosi się za samochodem chmura wody. Dobrym zwyczajem wtedy jest włączenie świateł przeciwmgłowych i zwiększenie swojej widocznosci. A Ty włączasz?

#samochody #motoryzacja #bezpieczenstwo #swiatlasamochodowe #polskiedrogi
soadfan - #pogoda taka jak dziś, gdy leje i na drodze pełno wody. Jadąc #autostrada l...

źródło: comment_1630427363bWOcGTDlBgf8Pj6V5zkAkm.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aksal89: dzisiaj na A4 na Śląsku była ściana deszczu, czy to rano czy popołudniu. Wiele samochodów widziałem z dziennymi, ale wiele też z bardzo słabo widocznymi pozycyjnymi.
@starypijany123:

jeśli widoczność spada poniżej 50 m to dopiero możesz włączyć..


Ostatnio tak jechałem. Widoczność niby na więcej niż kilkaset metrów a nie było widać aut przede mną. Cały przekrój zachowań: światła dzienne (czyli brak z tyłu), światła mijania i niektórzy przeciwmgielne. Widać było tylko tych ostatnich.
@soadfan: Mogłeś zrobić ankietę. Ale nie, nie włączam (zakładam, że pytałeś o tylne, bo przednich dużo aut nawet nie ma- ja mam, ale głównie używam ich na nocnych, nieoświetlonych zakrętach no i w mgle, choć imo niewiele dają jak jest "gęsto", większy użytek właśnie na ciemnych zakrętach) Nie jadę też jak co poniektórzy na dziennych, tylko po prostu na mijania.
@soadfan: pewnie ze włączam, ale co lepsze, czego większość nie robi to je też wyłączam jak jest kawałek bez ulewy,
Wyłączam też jak jedziemy w sznurku, taki #!$%@? jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie albo mają pamięć złotej rybki albo w ogóle nie myślą nad tym co się dzieje w okół nich i potrafią jechać 50 km na przeciwmgłowych mimo że już jest sucho