Wpis z mikrobloga

  • 12
1642 + 1 = 1643

Tytuł: Dziecko w wieku przedszkolnym. Zabawne przygody odważnego ojca
Autor: Martin Macek Cabicar
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788366013049
Ocena: ★★★★★★★★★

Opis książki:

Dziecko w wieku przedszkolnym to zbiór opowieści napisanych przez tatę trzyletniej Wiki. M. M. Cabicar opisuje rodzicielską rzeczywistość bezkompromisowo, czasem dosadnie, ale przede wszystkim z rozbrajającą szczerością i kapitalnym poczuciem humoru. Nie zdejmuje różowych okularów nawet w najbardziej kłopotliwych sytuacjach, wychowując dzięki temu niezwykle pogodne dziecko!


Moje wrażenia:
Z książkami, które mają ociekać żartami i zabawnymi sytuacjami, zawsze jest ten sam problem - czy autor trafi w nasze poczucie humoru? I tak np. komedie kryminalne Rogozińskiego w ogóle mnie nie śmieszą, żeby nie powiedzieć - nudzą i żenują.
Natomiast w tym przypadku mogę bez owijania w bawełnę stwierdzić, że...
Nigdy nie czytałam śmieszniejszej książki!
Naprawdę nie zdarza mi się śmiać w głos podczas lektury, a tutaj miało to miejsce notorycznie.

Nie mam dziecka w wieku przedszkolnym, ba, nie mam w ogóle dziecka. No i jestem #rozowypasek, w przeciwieństwie do autora. Jednak poczucie humoru i sposób postrzegania świata mamy podobne.
Ciężko mi stwierdzić, czy chodzi o styl tego konkretnego autora czy o fakt, że jest to literatura czeska (to moja pierwsza książka czeskiego autora; no, nie licząc "...będzie gorzej" Jana Pelca, której kilka lat temu nie zmogłam).
W każdym razie książka Cabicara zmotywowała mnie do zapoznania się z innymi czeskimi autorami (na końcu "Dziecka w wieku przedszkolnym" są reklamy czeskich powieści wydawnictwa "Stara Szkoła" - szczęśliwie dla mnie są one dostępne na #legimi, więc już zapełniłam półkę i przeorganizowałam - znów! - listę książek do przeczytania w pierwszej kolejności).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #czechy
Pobierz faramka - 1642 + 1 = 1643

Tytuł: Dziecko w wieku przedszkolnym. Zabawne przygody odw...
źródło: comment_1630407879NiOhGSWHZBEN7qqJ8JOabn.jpg
  • 8
I namówiła.


@powsinogaszszlaja: fajno! W sumie taki cel wpisu :) Lubię promować dobre rzeczy.

Nie zawsze chce mi się komentować książki (czasem wystawiam ocenę na LubimyCzytać lub GoodReads bez pisania recenzji). Ale postaram się również i tutaj dodawać odpowiedni wpis jak zdarzy mi się skrobnąć parę zdań po lekturze.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ale postaram się również i tutaj dodawać odpowiedni wpis jak zdarzy mi się skrobnąć parę zdań po lekturze.


@faramka: Cenię takie, chociaż gdy miałem możliwość zajrzeć w księgarni, były to najcelniejsze wybory.
Teraz łatwiej w necie poszukać. Czasami trafny wybór, bywa, że nietrafiony i uszczęśliwia bibliotekę. Może innych zainteresuje.

Dziel się, a czytelnicy wynagrodzą Ci uśmiechem i dobrym słowem.( ͡° ͜ʖ ͡°)