Wpis z mikrobloga

#francja #francuski pytanie do osob majacych kontakt z francuzami.
Czy oni naprawde nie potrafia rozmawiac w innym jezyku niz francuski?

Probuje zalatwic interesy w Francji, pytam Sie (po francusku) czy rozmawiaja w innym jezyku niz francuski?(Niemiecki/Angielski).

- NIkt nie odpowiada.
- trafily sie dwie albo trzy odpowiedzi typu "zapomnij".
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@weakra: Z moich doświadczeń szybciej coś załatwisz z nimi przez Google translator niż po angielsku. A wręcz wniebowzięci będą jak będziesz w stanie chociaż parę słów wydukać po francusku.
  • Odpowiedz
@weakra: Obiło mi się kiedyś o uszy, że Francuzi są zbyt dumni swojego języka i nawet jeśli bardzo dobrze znają eng, to we Francji od nich Angielskiego nie usłyszysz (nie wiem ile w tym prawdy tak szczerze)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@weakra: Rozmawiają po angielsku i to całkiem nieźle. Młodsi nie mają problemu, starsi trochę się wstydzą, ale ogólnie się da.
  • Odpowiedz
nawet jeśli bardzo dobrze znają eng, to we Francji od nich Angielskiego nie usłyszysz (nie wiem ile w tym prawdy tak szczerze)


@Korea: ani grama. Natomiast oba komentarze powyzej niniejszego zawieraja troche prawdy.
  • Odpowiedz
@Korea: nie ma za co.
Jesli ktos bardzo dobrze zna jezyk, to nie ma problemu. Jesli natomiast slabiej, a ty zaczniesz ang z oksfordu - w wiekszosci przypadkow zapomnij o uzyskaniu odpowiedzi ;) Ale tez nie zawsze, bo sa ludzie, ktorzy chca rozmawiac.
  • Odpowiedz
@weakra: po prostu mało osób zna. Nie uczy się angielskiego w szkołach. Jeszcze na północy to się zdarza ale na wschodzie bardziej niemiecki a na reszcie terytorium hiszpański
  • Odpowiedz