Wpis z mikrobloga

Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR


Na początku roku po covidowych perypetiach wystawiłem cały swój sprzet fotograficzny na sprzedaż, łącznie było to 5 obiektywów i dwie lustrzanki. Jedną lustrzankę sprzedawałem w zestawie z obiektywem statywami, bateriami itd itd,.
W lutym kupiła to ode mnie jakaś babeczka poprez OLX wraz z dedykowaną "Przesyłką OLX".
Wczoraj pisze do mnie ze chce zwrócić sprzęt bo wizjer jest zamglony i aparat robi prześwietlone zdjęcia. Na moje rzeczowe argumenty odpowiada jak na załączonym zdjęciu.
Aha, odnośnie ostatniej jej wiadomości, że licznik jest sprawny - wydaje mi się, że typiara nie ogarnia że licznik w apracie to nie to co dopisuje do nazwy zdjecia liczbe np DSC_0001, tylko dodaje znacznik do metadanych. Ale #!$%@?, niech zgłasza, bardzo ciekawi mnie rozwój sytuacji.

#januszebiznesu #januszeolx #olx #patologiazewsi #oszukujo
Pobierz emesi - Mirki, taka akcja jak na pic rel.

TL;DR
SPOILER

Na początku roku po co...
źródło: comment_1630227766AnOcYqKvMk4GieaIeUsU47.jpg
  • 264
@emesi: do mnie gościu po 3 tyg napisał, że sluchawki bluetooth do uszne, co mu sprzedałem przerywają podczas jazdy na rowerze i chce zwrot. Powiedizałem, żeby się bujał bo przez te 3 tyg mógł zepsuć no i BT tak działa, a słuchawki z ALI były, więc tez nie ma co cudów oczekiwać za 50zl xDD ludzie to jednak dziwni sa :P
@emesi: Pomijam fakt, że zakup mial miejsce 7 miesięcy temu. Kupiła profesjonalny sprzęt, bóg wie co robiła z nim cały ten czas i jakby nigdy nic pisze, że ona to jednak nie chce bo popsuty? Skad sie #!$%@? tacy ludzie biorą?! Dodatkowo, nie istnieje żaden logiczny argument który przemawia za jej racją, bylaby wspaniała sprawa dla nosacza ( ͡° ͜ʖ ͡°) na twoim miejscu zablokowalbym numer, poinformował,
@Efemeryda: tak, sprzedawałem jako osoba fizyczna.
Co do dokładnych zdjęć - no nie da się inaczej. Pierwsza rzecz to zwyczajnie chciałem być fair w stosunku do kupującego, to nie jest sprze za 20 zł tylko za kilka koła a i tak sprzedawany duzo taniej bo zależało na szybkiej sprzedazy - więc starałem sie ukazac na każdym zdjęciu, że sprzęt wygląda jak z pudełka. Druga sprawa to akcje taka jak ta. Mam
@emesi niech faka bobra. Jeśli faktycznie sprzęt sprzedałeś sprawny, a w dodatku masz dowody, to nawet dwa dni po zakupie mogłaby sobie tym aparatem co najwyżej w bigosie zamieszać. No, ewentualnie założyć Ci sprawę cywilną - czego nie zrobi, bo to na 99% szukanie frajera do zwrotu kasy.
Dobrze, że nie wyskoczyła z tekstem o małych dzieciach lub złej sytuacji finansowej.
@emesi chce sie wymiksowac i cie wkreca. Szuka frajera. Przypomnialo mi sie jak kiedys sprzedawalem nowy ale tani laptop. Zglosil sie typ ze jest na semestrze studiow w belgii i jego kolega go odbierze i mu zawiezie. Sprzedalem, kokega odebral. Minelo pare miesiecy (skonczyl semestr i wrocil do polski) i pisze mi nagle ze chce go zwrocic bo sa slady na nim i on jest niezadowolony xdddd. Wyslalem go na drzewo. Grozil