Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki.
Taki list dostałem do skrzynki pocztowej. Pismo o windykacji jakiejś kwoty sprzed prawie 20 lat.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Jak kiedyś złapał mnie kanar to przyszła informacja i karę zapłaciłem. A tu nie nie wiem o co chodzi. Nawet nie podane za co jestem niby winny - i to sprzed 20 lat (czy takie rzeczy to chyba podlegają przedawnieniu). Podpis i pieczątka są z drukarki (trefne pismo?)
Zgłosić się gdzieś do prawnika? Co radzicie? Dzięki.

#prawo #windykacja #komornik #pytaniedoeksperta #pytanie
kotos00 - Cześć wykopki.
Taki list dostałem do skrzynki pocztowej. Pismo o windykacj...

źródło: comment_1630218965ByaG0cHfNDfk2bEMBODtPn.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kotos00: Żeby cię wpisać do bik muszą cię najpierw skutecznie poinformować, czego nie zrobili, wiec o to się nie martw.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: To zależy, czy nie było działań komorniczych w międzyczasie, które przerywają bieg przedawnienia.
  • Odpowiedz
Jaki #!$%@? BIK? Jak BIK to instytucja międzybankowa i dotyczy kredytów. Są prywatne firmy jak KRD BIG itp i one wpisują do swoich baz dłużników.
  • Odpowiedz
@kotos00: lata temu we Wrocławiu był taki motyw, że MPK sprzedało wszystkie niezapłacone i przedawnione mandaty jakiejś firmie krzak, która potem ścigała ludzi. Sęk w tym, że po 5 latach wszystkie te pisma to było szukanie frajerów, bo z racji przedawnienia cała ta akcja nie miała absolutnie żadnej mocy prawnej.
  • Odpowiedz
@kotos00: jeśli to pismo nie przyszło poleconym (czyli z potwierdzeniem odbioru) to jest gówno nie pismo nie ma żadnej wartości prawnej. Po prostu ztm próbuje odzyskać pieniądze za stare mandaty. A MOZE SIE UDA JAK MIELI W DUPIE I OD 2002 ROKU NIE DALI TEGO DO SADU I KOMORNIKA I NIE MIAŁES Z KOMORNIKIEM DO CZYNIENIA (czyli nie było prób ściągnięcia) TO JEST PRZEDAWNIENIE. Tak samo miała moja żona dostała takie
  • Odpowiedz
@kotos00: ale jak by zajmował się tym komornik to by cię dojechał gdziekolwiek byś mieszkała ma takie możliwości wiec sprawa nie była skierowana do komornika. Przeczytaj link który ci dałem.
  • Odpowiedz
@kotos00: https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607417,kredyty,wezwanie-do-zaplaty---przedsadowe-wezwanie-do-zaplaty-o-co-chodzi,1,1#rodzaje-wezwan-do-zaplaty---jakie-sa?-1
Przeczytaj cały ten artykuł szczególnie koniec.

Kiedy wezwanie do zapłaty jest nieważne?
O nieważności wezwania do zapłaty najczęściej decyduje przedawnienie należności. Jest to nic innego jak termin, po jakim dłużnik może w świetle prawa odmówić spłaty roszczenia. Wierzyciel wówczas nie może uzyskać prawomocnego nakazu zapłaty ani skierować sprawy do komornika.

Terminy przedawnienia określa Kodeks cywilny – przykładowo, przedawnienie kredytu gotówkowego wynosi 3 lata, natomiast faktury sprzedażowej 2 lata.

Należy
  • Odpowiedz
@kotos00: W każdym powiecie (mieście) masz punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Część punktów działa jeszcze w formie zdalnej i jest obsługiwany przez radcę prawnego / adwokata. Na pewno nie słuchaj tych co krzyczą, że jest to przedawnione z lektury tego konkretnego pisma należy odpowiedzieć „to zależy”. Gdybys potrzebował pomocy z odnalezieniem punktu to wal na priv i nie ignoruj tej sprawy.
  • Odpowiedz