Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Różowa dziś kupiła patelnie ze stali węglowej. Nie wiem jak tego używać. Wyplukalem, wysmarowalem cała olejem razem z rączką i pod spodem, wypaliłem godzinę w 150 stopniach i po wystygnięciu chciałem opłukać gorąca wodą ale nic nie schodzi. Cała się lepi wytrzeć tego ścierka się nie da. Kurz się przylepia i wygląda to lipnie. Co ja źle robię? #gotujzwykopem
rosso_corsa - Różowa dziś kupiła patelnie ze stali węglowej. Nie wiem jak tego używać...

źródło: comment_1630180384KAblfA6RaDHsKlTyWDqGdF.jpg

Pobierz
  • 5
@rosso_corsa: wypalać, jak już, trzeba w maksymalnie nagrzanym piekarniku. Na rączce też zamierzasz smażyć?
IMO zamiast tego mitycznego wypalania i sezonowania lepiej po prostu nową patelnię po prostu porządnie wymyć i zacząć używać do smażenia, na porządku dziennym. Trzeba też pamiętać, że stal węglowa czy żeliwo to nie poteflon i trzeba smażyć na oleju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tmkg: smaruje się chyba żeby nie rdzewialo więc posmarowałem wszystko. W instrukcji było żeby max 150 stopn wypalać. Postawiłem na gazie ta patelnie później i się cała czarna zrobiła od samego podgrzania :/
@rosso_corsa wypalania masz 2 sposoby
Albo z obiektami ziemniaków - tego jeszcze nie robiłem
Albo w piekarniku
W piekarniku to musisz dać cienką warstwę oleju, kilka kropel rozetrzeć ręcznikiem papierowym i potem nowym wytrzeć tak żeby się zrobiła wręcz półmatowa
To wypiekadz od zimnego piekarnika i musisz przekroczyć punkt dymienia danego oleju. Wtedy dojdzie do polimeryzacji oleju i będzie ok.
Jak dasz za gruba warstwę oleju to po wypalaniu będzie się kleić.