Wpis z mikrobloga

#pbf #forum #rpg #discord #anime #attackontitan
Mam pewien problem. Gram ze znajomymi na Discordzie w tekstowe RPG (na zasadach PBF). Fabuła bazuje na anime Attack on Titan. Wpadliśmy na ten pomysł, bo kręci nas tamtejszy system wojskowy i różne akcje fantasy. I do tej pory grało mi się dobrze. Najpierw, jako kadet, potem żołnierz stacjonarny. Ale teraz mam problem z pewną akcją. Bo tytani w grze przekroczyli drugi mur i moja postać jest otoczona w jednej z wież. W grze też nie dano mi szansy na wezwanie wsparcia. Co zrobić? Samobója (mam zlamane ostrze)? Czy czekać na dalsze decyzje MG?
  • 5
Trochę za mało danych, ale podrzucę kilka pomysłów. Zastrzegam, że nie wiem co to ten "Atak na Tytana", natomiast bazując na samym opisie sytuacji (wojna, uwięzienie - odcięcie od "swoich") zapodam kilka uniwersalnych pomysłów.
1. Pertraktacje z wrogiem (negocjacje).
2. Przejście na drugą stronę jako podwójny agent.
3. Próba ucieczki z wieży.
4. Schowanie się w jakieś piwnicy, czy coś.
5. Spuszczenie się na wolę MG.
Trochę za mało danych, aby sensownie
@Anadeli: Dobry MG nie zabije postaci "bo tak". W następnym wpisie zasugeruj co postać próbuje osiągnąć. Jest spora szansa, że to wpłynie na ciekawsze pokierowanie fabuły.
- Czy chcesz się dobrze ukryć i przeczekać? Jaką osłonę sobie budujesz na wypadek jak tytani zburzą wierzę? A może ukrywasz się gdzieś obok?
- Chcesz przemknąć w cieniach? W ciemności czy lasem? Może masz nadzieję na deszcz/mgłę inny rozpraszacz?
- A może spróbujesz opcji
@mafiafb:
Dzięki za wsparcie, choć...
1. Z tytanami się nie gada xD
2. Nie da się przejść na ich stronę (przynajmniej na tym etapie fabuły)
3. Próba ucieczki bez sprawnego sprzętu- śmierć
4. Dobre, dopóki wieża nie zostanie zburzona
5. To ostatnia opcja.
Częściowo sama się wpakowałam, a częściowo dlatego, bo mój tiwarzysz zdezerterował m, zanim wrócił ze sprzętem.

@Aramil: To kamienna wieża. W środku są tylko zapasy mąki i
@Anadeli: Z własnego doświadczenia wiem, że bezsensowne samobójstwo postaci to prosta droga do zepsucia zabawy. Może jakbyś miał jakąś opcję w stylu zostawienia listu do innej postaci czy jakichś innych "efektownych" pozostałości po postaci to byłby sens oficjalnie "porzucić" wątek aktualnej postaci i pozwolić mu wypłynąć później. Ale takie proste "nie widzę wyjścia, nara" to słaba opcja. Jak chcesz to pogadaj z MG czy widzi opcję zaaranżowania czegoś ciekawego. Ewentualnie mogłoby
@Anadeli: normalni tytani są nieakatywni nocą, bez światła Księżyca. Ludzie bez elektryczności, a ZWŁASZCZA żołnierze walcząc z tytanami powinni dokładnie śledzić fazy Księżyca. O ile nie burzą wieży i jest nów, schowaj się w mące i zaczekaj.

Alternatywnie, wieża może być połączona tunelem z czymś. Dokładnie sprawdź piwnice.

Jak masz konia, to budujesz strachy na wróble i je rzucasz jako dywersję by się do konia dostać.

Pył z mąki jest wybuchowy.
Glassius - @Anadeli: normalni tytani są nieakatywni nocą, bez światła Księżyca. Ludzi...