Wpis z mikrobloga

zastanawiam sie nad #volvo #s60 z okolic 2003-2004 roku. Jakich silników szukać? Nie ukrywam że chciałbym gaz żeby jak najtaniej jeździć xD Na ten moment celuję w 2.4 170km albo 2.5T 210km, te drugie wychodza dużo drozej ale czytałem że są gituwa. Hajs dopiero zbieram, ale zaczynam się rozglądać za autem. Chciałbym cos z tempomatem i najlepiej w automacie.

#motoryzacja #samochody
  • 6
2.4 170km


@oreze: 2.4 140KM to ten sam silnik i podobno (nie porównywałem, mam ten mocniejszy) nie bardzo widać różnicę w jeździe, bo tam jest 10 czy 15Nm momentu różnicy. Nie wiem też czy w automacie ta różnica w mocy bardziej będzie odczuwalna, w razie czego można chyba za ok. 1000PLN sobie przemapować na mocniejszą wersję, a jak pamiętam to tych 140KM jest duuuużo więcej w ogłoszeniach. Z mojej perspektywy -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oreze: różnica między 140 i 170 jest jak przytrzymasz go na obrotach. Do ~4200 RPM wykres mocy i momentu wygląda identycznie. Powyżej, w wersji 140 moment spada - jest sławiony oprogramowaniem. Z tego co wiem przepustnica się przymyka.

Trochę z dupy rozstrzał - albo wolnossące 170 albo najmocniejszy silnik poza R. XD masz jeszcze 2.0 turbo 180 km które zawsze można podłubać i zrobić więcej. Masz też 2.4 turbo. Wszystkie świetne
@Unik4t: akurat do #!$%@? to ja mam motocykl, samochód mnie interesuje byle jeździł i potrafił jako tako wyprzedzić na autostradzie xD zobaczę jak mi się budżet zepnie do końca roku i będę wiedział czy będę brał coś mocniejszego w stylu tego 2.5t czy bardziej w stylu 2.4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@oreze: no to spokojnie sobie na autostradzie daje radę. Przy 140 wg. GPS jest ok. 3400 rpm więc nie jest głośno. Jak trzeba wyprzedzić to jest czym. Nie ma szaleństw ale jestem bardzo zadowolony.
Kolega ma 2.0t po mapie, nie był na hamowni ale spokojnie koło 210km pod maską jest. przez ok 35tys mil nic nie robił (UK here) I śmiga zadowolony. Kupił za śmieszne pieniądze bo jakieś 550 funtów z ok 110k mil przebiegu. Silnik 2.0 też troche mniej spali jak 2.4. Ja mam C70 2.4i 170km to spalanie ok 13l/100km w mieście jak jest ciepło, ok 14.5 zima. Także ja bym polecał na s60