Wpis z mikrobloga

Witam mam nie przyjemną sytuację z jednym z moich klientów mianowicie sprzedałem używany sprzęt tj wykrywacz metali był w pełni sprawny bez żadnych uszkodzeń .
Odebrał go osobiście sprawdził faktyczny stan zapłacił i odjechał.
Dzisiaj dostaję wiadomość po trzech dniach że towar jest uszkodzony i mocno zużyty
Poradzicie ma prawo o coś takiego się ubiegać ?
#poradaprawna
#wykrywaczmetalu
#prawnik
#wyludzenia
#pomocy
mateusz-chrobok - Witam mam nie przyjemną sytuację z jednym z moich klientów mianowic...

źródło: comment_1630127789bkN4Z9hT5ohtQXxHaTczva.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@mateusz-chrobok: Napisz mu żeby #!$%@?ł albo zgłosisz próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprzedaż między osobami prywatnymi nie jest objęta procedurą zwrotu, gwarancji itp. Może ci co najwyżej proces cywilny wytoczyć, ale czas i koszty takiego znacznie przewyższą przedmiot sporu. Oglądał przedmiot, sprawdził, ty niczego nie ukrywałeś więc nie wiesz co działo się z przedmiotem przez te kilka dni. I nie możesz ponosić za to odpowiedzialności i tak mu napisz wg mnie. Pzdr.
  • Odpowiedz
@mateusz-chrobok: w tego rodzaju sytuacjach dużo zależy od tego, czy sprzedawałeś ten przedmiot w ramach działalności gospodarczej. Jeżeli tak, to istnieje domniemanie umocowane w KC, że wady istniały już w momencie zawarcia umowy i stoisz na gorszej pozycji, ale jeśli jest to zwykła transakcja między osobami fizycznymi to ciężar dowiedzenia wady odwraca się. Dodatkowo w pierwszym przypadku dochodzą kupującemu uprawnienia wynikające z ustawy o prawach konsumenta.

Od powyższego powinno zależeć Twoje
  • Odpowiedz
  • 1
@blun0te oczywiście że rzeczy używane od osób prywatnych podlegają procedurze zwrotu ale na taki zwrot obie strony muszą się zgodzić. Ewentualnie jeżeli przedmiot nie odpowiada opisowi i nie było możliwości jego sprawdzenia również podlega od procedurze odstąpienia od umowy.
  • Odpowiedz