Wpis z mikrobloga

@bgrzegorz: Nie wiem, nie robię statystyk. Po za tym co to znaczy, że są wygodne? Bo dla jednego wygodniej będzie Przeklikać się przez 50 folderów w windowsie a potem wyklikać przez kilka menu kopiowanie a dla drugiego wcisnąć enter w shellu.
@Kryspin013: Miałem na myśli programy w linii poleceń, na przykład cp -r ładnie kopiuje katalogi razem z zawartością, w książce "Skrypty powłoki od powstaw" czytałem, że GNU sed jest dużo wygodniejszy od innych wersji seda, z innej książki wiem, że GNU Bash jest wygodniejszy do skryptowania niż tcsh itd
@bgrzegorz: no tak, ale też dawałem ci przyklad wcześniej, że bsdtar jest nie bez powodu umieszczony w niektórych distro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu programy GNU chyba nie mają aż tak historycznych zaszłości i lepiej się rozwijają, twórcy mogą sobie pozwolić na więcej zmian. Ale nie implikuje to, że jest zawsze lepiej.

że GNU Bash jest wygodniejszy do skryptowania niż tcsh itd


@bgrzegorz: No ale
Skoro zsh jest taki wygodny to dlaczego jest tak mało popularny?


@bgrzegorz: Skoro karty w menedżerze plików oraz obszary robocze są tak popularne to dlaczego w windowsie nie ma ich do tej pory a obszary robocze wprowadzili dopiero w windows 10 mimo, że ten wynalazek ma jakieś ponad 30 lat?

Dopiero od niedawna jest w macos a kiedyś był a Archu (ale nie wiem czy dalej jest)


@bgrzegorz: Masz w