Wpis z mikrobloga

#monitory #samsung #apple #macbook

siema Mirki, kupiłem sobie niedawno w @morele_net taki oto monitor: https://www.morele.net/monitor-samsung-c34j791-lc34j791wtrxen-4141679/. nie korzystałem w domu z zewnętrznego monitora, postanowiłem to ostatnio zmienić. używam zamiennie dwóch MBP 2017 i 2018. po podłączeniu monitora po kablu TB do obu z nich co kilka minut obserwuję chwilowe zwiększenie jasności ekranu. nie umiem tego lepiej wyjaśnić - taki jakby błysk. używam tego monitora dopiero kilka godzin więc nie wiem jak sprawa się będzie dalej rozwijać. może ktoś doświadczył czegoś podobnego w innym monitorze i zna rozwiązanie zagadki jak to naprawić (albo czy to wada)?

PS. wykupiłem pakiet weryfikacji matrycy, patrząc na to co obserwuję to albo weryfikacja trwała 3 minuty albo monitor był podpinany tylko po hdmi / display porcie i tam problemu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@gabonczyk: Sprawdź:
1. Ustawienia monitora (ochronę oczu, Eco etc.)
2. Ustawienia macOS odnośnie jasności ekranu i automatycznego jej dostosowywania

Być może macOS próbuje wymusić na monitorze określoną jasność ekranu, a monitor się przed tym broni przez swoje ustawienia. Ja bym wyłączył wszystko co może na to wpływać, a jak problem ustąpi to włączał po kolei i dojdziesz, co jest nie tak.