Wpis z mikrobloga

@Marc0: O widzisz byczku, dziękuję za podesłanie. A orientujesz się może jak wygląda prędkość wysyłania u innych operatorów? Bo to 40 mb/s jakoś tak marnie wygląda mimo, że 99,9% procent mojego użytkowania internetu to pobieranie :D
@TastyMelon: Predkosc pobierania to kwestia technologii z ktorej UPC czy inni operatorzy (Vectra, Multimedia, w niektorych miejscach Netia) korzystaja czyli kablowki. UPC na swiatlowodzie innych operatorow czy operatorzy typowo swiatlowodowi zwykle oferuja wiekszy upload chociaz to nie regula, Orange ma od 50 do 300mbs, Netia po swiatlowodzie jakos podobnie (oni maja w niektorych miastach kablowke jak UPC, trzeba uwazac), Inea ma oferty symetryczne. Musialbys szukac firmy ktora oferuje typowo swiatlowod oraz
@Marc0: co ty #!$%@?, tak jest u kazdego operatora, bo ta złowieszcza "tabelka" to wymóg UKE
po prostu to są procentowe przedziały dla prędkości którą się kupuje, które dają podstawę do reklamowania i tyle
@FrasierCrane: Wiem co #!$%@?, ponieważ mam UPC od 15 lat, wcześniej miałem zawsze maxymalną prędkość łącza i nie powiedziałbym złego słowa na temat tego operatora. Obecnie wraz z przedłużeniem umowy nie widziałem nigdy tej maxymalnej przepustowości, mianowicie zamiast 500mb/s jest 350mb/s - wartość ta nigdy nie jest wyższa.
@krzywy_kanister: Oczywiście po kablu. To też jestem w stanie to zrozumieć, ale widze zmieniona praktykę tego operatora, faktem jest że nie spojrzałem w tą tabelę, więc na taka umowę się zgodziłem, ale wcześniej nie miało to też miejsca. Reklamowanie takiej przepustowości jako 500omb/s jest wprowadzaniem klienta lekko w bład, nia miałbym problemu gdyby było opisane to jako "od 350mb/s do 500mb/s."
@Marc0: Kazdy operator dziala tak samo, niezalenie od tego czy to swiatlowd, kablowka (upc, vectra) czy kabel telefoniczny, radiowka. Masz łącze do, nie gwarantowane, predkosc zwykle dostepna to po prostu przecietna, w nocy ja przekroczysz wiec zwiekszy ci sie srednia. Orange lub operatorzy typowo swiatlowodowi maja podobnie a dla osoby prywatnej roznica miedzy 350 a 500mbs przy pobieraniu jest niewielka, przy netflixie, youtube czy przegladaniu stron internetowych nie odczujesz tego. Chcesz