Wpis z mikrobloga

#gitara #gitarabasowa #produkcjamuzyki

Mirki, ponieważ przy tworzeniu nagrań używam na razie zamiast basu jakiegoś instrumentu vst, bądź częściej jako bas nagrywam gitarę z pitch shiftem, i brzmi to kiepsko zamierzam kupić tanią gitarę basową.
Będzie mi ona służyła prawie wyłącznie do nagrywania ścieżek basu w reaperze przez kartę muzyczną i wzmacniacze z BIAS FX2 i Guitar Riga.
Czy do takich zastosowań nadadzą się najtańsze basy typu Precision Bas Harley Benton PB-20 BK https://allegro.pl/oferta/gitara-basowa-precision-bas-harley-benton-pb-20-bk-10244767241 ?
Z góry dzięki za rady.
  • 14
@MinusZero: Precision i Jazz Bassy moim zdaniem zdecydowanie łatwiej się nagrywa niż nowoczesne, aktywne basy - i mówię to latami będąc wrogiem "starych i nudnych" konstrukcji. Tradycyjne konstrukcje grają takim pasmem jakiego oczekujesz, z siłą sygnału do jakiej przystosowany jest sprzęt. Aktywne basy mają szersze pasmo, które musisz sobie sam przyciąć i ułożyć (często to prowadzi do nienaturalnego brzmienia), oraz mocniejszy sygnał, który potrafi się przesterować na wejściu do interfejsu, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MinusZero: ja kupiłem to wiosło do tego samego celu i okazało się, że jeśli coś tam gram na elektryku to niekoniecznie oznacza że na bassie z automatu też ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ample bass spoko brzmi
@MinusZero: ja mam jazz bass z harley bentona i jest super, używam go do nauki bo jestem super początkującą osobą jeśli chodzi o basik i jestem zachwycona tym, że teraz osoba początkująca może znaleźć spoko instrumenty w takich cenach
mój chop używa hb do nagrywania na chacie (trochę inny model, ale też z tych najtańszych), mogę ci podrzucić link w wiadomości jak to brzmi ʕʔ

edit, żeby
@MinusZero: sądząc z tego co słychać na demach, rzecz w odpowiednim używaniu takich VST, żeby uzyskać odpowiednie brzmienie i artykulacje. Pitchbend, modulacja, jakieś keyswitche itp.
Jak słusznie zauważył mireczek powyżej, kupienie basu niekoniecznie spowoduje że będzie to brzmiało lepiej, bo na basie też trzeba się nauczyć grać ¯\_(ツ)_/¯
@MinusZero O Be Joe słyszałem ale tylko o gitarach i podobno są dosyć dobre. Ale w tej cenie (według mnie) lepszym wyborem byłby Ibanez GSR180. Sam go posiadam i brzmieniowo w nagraniach jest rewelacyjny. Co prawda nie jest to rasowy precision, ale grając na tej przystawce bliżej gryfu można łatwo takie brzmienie uzyskać (co nie jest takie oczywiste w przypadku układu przystawek: single-single). Niestety ma on poważną wadę: (być może to tylko