Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Dzisiejszego dnia przeglądając sobie fb, mój komputer odmówił posłuszeństwa. Komputer się wyłączył i przy próbie kolejnych uruchomień, komputer resetuje się co 2/5 sekund. Wyjąłem kości ram i nieraz pokazuje ske ekran, a tak to wgl nie chce się odpalic obraz. Mógłby ktoś pomoc? #pcmasterrace #komputery

Karta graficzna gtx 780
Płyta główna b85-g43 msi
I5 4440
Zasilacz Xfp pro550
  • 6
@bartosz-rafonikz: zacznij od sprawdzenia zasilacza. Ja 3 lata się męczyłem z losowymi resetami. Myślałem że GPU/RAM, ale po zmianie wszystkiego w kompie okazało się, że komp nadal łapie resety - zasilacz jedynie został stary.
@bartosz-rafonikz: pamiętaj jak się zaczynają dziać cuda to zaczynaj od zasilacza. Ja miałem chiefteca 650, niby OK, ale od nowości był #!$%@?. Dobrze, że nic nie upalił po drodze. Chociaż koledze pożyczyłem i u niego działa :D
@bartosz-rafonikz: Przy tego typu problemach zawsze warto przełożyć RAM, co już zrobiłeś, następnie możesz też wyjąć i podłączyć ponownie GPU. Jak to nie pomoże to trzeba diagnozować, może to być rzeczywiście problem z zasilaczem, ale tak samo może być to inny podzespół, który uległ uszkodzeniu i uniemożliwia uruchomienie komputera.