Wpis z mikrobloga

#xiaomi #miband

Hej. Mam od jakiegoś czasu opaskę Mi Band 6 i mam z nią pewien problem. Mam włączony automatyczny pomiar tętna co 10 minut. I czasami ten pomiar podaje błędny wynik - ale ten wynik jest na tyle specyficzny, że wydaje się być dokładnie połową faktycznego wyniku.

Na przykład - zerkam na opaskę i ona twierdzi że niby mam tętno 45. Ale jeśli od razu wejdę w manualny pomiar tętna, to pokaże około 90. No i o ile sam błędny wynik mi nie przeszkadza, bo mogę sobie go pomnożyć lub też odpalić pomiar ręczny, to jednak psuje mi to wykresy w Mi Fit.

Wydaje mi się to o tyle dziwne, że wcześniej miałem tak ze smartwatchem TicWatch Pro - on też czasami pokazywał błędne wyniki, ale niestety nie pamiętam czy były one połówką realnego wyniku tak jak tutaj. Dopiero przy Mi Bandzie zauważyłem taką zależność. Myślałem że może czujnik w TicWatchu jest #!$%@? no bo to w sumie nie jest jakaś popularna marka, w dodatku chińska więc nie wiadomo co tam w środku siedzi. Ale Mi Bandy są na tyle popularne i rozwijane od tak długiego czasu (sam miałem nawet pierwszą wersję), że powinny być dopracowane. Co więcej, nic nie znalazłem na ten temat w guglu. Więc wydaje mi się że coś jest na rzeczy.

Próbowałem nosić opaskę o jedno oczko ciaśniej, próbowałem też luźniej - ale to nie rozwiązało problemu.

Miał ktoś z was taki problem? Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
Jake_921 - #xiaomi #miband

Hej. Mam od jakiegoś czasu opaskę Mi Band 6 i mam z nią...

źródło: comment_1629963173yy456jwo7gZb7ApB1Todk4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Koleszkaleszka: Nie no ja rozumiem że w czasie snu tętno spada. Akurat podczas snu wszystko jest ok, a moim problemem jest:

Mam włączony automatyczny pomiar tętna co 10 minut. I czasami ten pomiar podaje błędny wynik - ale ten wynik jest na tyle specyficzny, że wydaje się być dokładnie połową faktycznego wyniku.


Ten błąd pomiaru występuje tylko czasami, ale nigdy podczas snu - dlatego o tym wspomniałem.

U ciebie wykres
  • Odpowiedz