Wpis z mikrobloga

W sumie to mam teraz przedłużający się urlop od WoTa, ale właśnie się dowiedziałem że do gry zmierzają premki IX tieru i trochę mi kopara opadła. Niby ruch spodziewany od bardzo dawna, ale i mocno martwiący - nie trzeba chyba tłumaczyć jakie szkody w gejmpleju na tierach VI-VII-VIII wyrządziło masowe dodawanie do gry OP premek ósmego poziomu, więc jeżeli WG #!$%@? to samo na dziewiątkach, a nie mam najmniejszych powodów by przypuszczać że tego nie zrobią, no to w sumie kaplica.

Przewagą dziewiątek jest przecież to, że to tier który dość skutecznie unikał #!$%@? power creepu znanego z ósemek i dych - do gry weszło co prawda kilka specjalnych, balansujących na krawędzi zbiorników, ale i ich podaż była mocno ograniczona, więc problem był z tego niewielki. Na dziewiątkach mieliśmy do tej pory jako-taki balans, a meczmejker był wypełniony głównie drzewkowcami - stąd fun z gry na tym tierze był zdecydowanie największy, zwłaszcza w porównaniu do dych i ósemek.

No a teraz premki. Każda jedna będzie lepsza od poprzedniej, bo WG gonna WG, więc podejrzewam że dość szybko osiągniemy stan "premki IX tieru są pod każdym względem lepsze od drzewkowych dziewiątek" - a maczmejker się od nich zaroi, doprowadzając do jeszcze gorszych losowań na siódemkach i ósemkach. Wiecie, do tych wspaniałych bitew, gdzie na 30 czołgów, 20 to premki z różnym wskaźnikiem "bycia OP" - a reszta to biedne drzewkowce, których głównym zadaniem jest bycie farmionym przez rzesze Progetto, Defenderów i innych Skorpionów.

#!$%@?, ziomeczki, jednym słowem.

#wot
  • 6
@mnik1: Ciekawe jak to będzie z tymi zarobkami bo może będzie tak że ten Szwed będzie zarabiał w sposób: wszelkie koszty standardowe dla tieru IX a dodatek kredek jak na VIII tierze, a skoro granie IX w porównaniu do VIII jest trochę droższe (tak mi się wydaje) to może się okazać że granie taką IX premium może nie dawać takich zarobków jak ósemkami. Ale znając WG to Szwed będzie jeszcze lepiej
@mnik1: Jedyny plus tej sytuacji jest taki że Strv K na papierze nie wydaje się jakimś wymiataczem więc balans na IX się raczej nie #!$%@?. Ale jeśli się dobrze sprzeda to następne będą tak jak piszesz lepsze od poprzednich i za jakiś czas się obudzimy z IX tierowymi odpowiednikami burasków i innych prodżettów albo pojawi się taki oto objekcik ( ͡~ ͜ʖ ͡°) https://tanks.gg/tank/obj-752
@akarw1234: W sumie to wcale bym się nie zdziwił, gdyby WG zastosowało obecną taktykę sprzedawania premek i do sklepu dziewiątki w ogóle nie trafią - by być sprzedawane w ograniczonych okienkach czasowych, bo w końcu FOMO, w idiotycznych zestawach z miliardami golda, w cenie minimum 250 polskich złotych.
@mnik1: oby nie doszło do sytuacji jak w WOWS'ie: otwórz pan dziesięć kontenerów każdy po 1-1,5k dublonów a może trafisz nową IX. Chociaż już była taka akcja z T77 i tymi skrzyneczkami więc wszystko możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)