Wpis z mikrobloga

Czesc, poleci ktos jakąś przetwornice do mocnego laptopa lenovo legion 7 z rtx 3060 itd jezeli to ma jakies znaczenie? Kompletnie nie ogarniam na co zwracac uwage i jak dobrac to wszystko, oraz nie wiem jak to dziala, czy akumulator sie nie rozładuje, czy nie spali sie ładowarka itd.
Poki co wiem, ze bede jezdzic jakąś scanią ale jaką, to jeszcze nie wiem.

#ciezarowki #laptopy #przetwornica #ladowarki
  • 9
@neal199: to szukaj przetwornicy sinusoidy o mocy minimum 300w ciągłej/600w szczytowej na 12/24v. Powinna w okolicy 300 zł kosztować, działa na obu instalacjach 12/24 i można jej użyć do każdego urządzenia, bo daje bezpieczna sinusoidę.

Przy tej mocy podłączysz normalnie do gniazda zapalniczki (w teorii dają 15A czyli 360W przy 24v lub połowę przy 12v)

Mocniejszej nie ma sensu.
@neal199: ładowarka się nie spali. Co do akumulatora, ja na swoim asusie 180w gram około 1h-1,5h i dla pewności przepalam silnik na godzinę i jest git. Zależy od akumulatorów. Kup sobie na allegro wyświetlacz napięcia z wyprowadzonymi kablami i pociągnij pod akumulator i zostaw na widoku w kabinie, żebyś widział na bieżąco aktualne napięcie, tak najbezpieczniej żeby nie #!$%@? aku