Wpis z mikrobloga

Czy #radom to dobre miejsce do życia? Duże miasto, eksperesówka do Warszawy, kilka uczelni, dużo galerii handlowych, stadion, lotnisko, szybka komunikacja miejska, ośrodków kultury też nie brakuje.

#kiciochpyta
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Negatywną opinię o tym mieście stworzyła propaganda komunistyczna po strajkach radomskich


@Towarzysz_Pawulon Każdy Radomiak, którego znam to powtarza. Ale żaden nie dal mi na to jakiegokolwiek dowodu. Może Ty masz jakiś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DizzyEgg: mieszkałem w jednym i drugim po kilka lat i w Radomiu najbardziej brakuje mi fajnych, przyjemnych miejsc do spacerowania i fajnych knajp (jest kilka w Radomiu, ale wyraźnie mniej niż w Lublinie). Mogę być stronniczy, bo w Lublinie spędziłem młodość, do której tęsknię, ale jakoś dużo bardziej lubiłem Lublin, ale generalnie żyje mi się tu całkiem spoko. Chociaż niestety trochę doskwiera mi brak wyboru na rynku pracy, ale trochę
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: Radom to jest taki mniejszy Lublin, chociaż wiadomo, że w Lublinie jest masa studentów i np. imprezy klubowe, czy juwenalia są nieporównywalnie lepsze. Ale na głównym deptaku Radomia dzieje się sporo, a jeśli ktoś uważa inaczej, to znaczy, że nie był tam przez ostatnie 5 lat. Radomianie to malkontenci, więc takie rzeczy trzeba sprawdzać samemu. Polecam przejść się ul. Żeromskiego w piątek lub sobotę wieczorem lub niedzielne popołudnie.
Łódź jest brzydka (nie licząc Piotrkowskiej). Naprawdę wiele polskich miast zwiedziłem i z tych większych czy nieco mniejszych chyba tylko Zielona Góra wydawała mi się czystszym miastem od Radomia. Pod względem stanu chodników, czy ilości zieleni Radom nie ma się czego wstydzić.

W moim odczuciu w Radomiu są lepsze drogi, niż w Lublinie - zawsze jak byłem w Lublinie, to mi się kojarzył z Ukrainą. Wiadomo, że są jakieś kiepskie ulice, ale w którym mieście ich nie ma ¯\_(ツ)_/¯ Radomianie czekają na remont ul. 25 Czerwca, ale najpierw musi powstać trasa N-S. Ogólnie nie narzekałbym na jakość ścieżek rowerowych, bo jest ich coraz więcej, a Radom jest w czołówce polskich miast przyjaznych rowerzystom (dosyć szczegółowy ranking).

Radom to świetne miejsce wypadowe właściwie w dowolnym kierunku - wystarczy wjechać na S7 i dalej wygodnie dotrzeć do odległego celu. Do Warszawy godzinka, do Krakowa nieco ponad 2. Do Zakopanego 4 godziny, do Gdańska mniej niż 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problemem może być wygodne
FarmazonowyMsciciel - @DizzyEgg: Radom to jest taki mniejszy Lublin, chociaż wiadomo,...

źródło: comment_1629908414lkbiSpNsV3td6fubaET8Zc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Każdy Radomiak, którego znam to powtarza. Ale żaden nie dal mi na to jakiegokolwiek dowodu. Może Ty masz jakiś?


@Halbr: nie Radomiak, tylko Radomianin.

Krótka historia - za PRLu w Polsce gospodarka była sterowana centralnie, więc ceny również były ustalane z góry. W latach 70. sytuacja ekonomiczna Polaków była lekko mówiąc kiepska, a w czerwcu 1976 r. władze postanowiły drastycznie zwiększyć ceny podstawowych produktów jak mięso (70%), nabiał (50%), warzywa (30%). Radomscy robotnicy lekko mówiąc się zdenerwowali ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w proteście zniszczyli siedzibę PZPR. Edward Gierek przekazał wtedy do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Halbr: Poczytaj o reakcji partii na tamte zamieszki, stąd też wziął się przydomek Radomian 'Warchoły' bo tak określali strajkujących komuniści w TV

Tak samo Sosnowiec jest jednym z fajniejszych miast w województwie śląskim, a mimo wszystko ma złą sławę którą stworzyła propaganda niemiecka podczas powstań śląskich gdyż mieszkańy Sosnowca byli prawie wyłącznie Polakami
  • Odpowiedz
@Halbr:

Nie uczcie mnie historii, tylko wskażcie konkretnie, jak to zadziałało


Brak większych inwestycji w mieście po 1976 roku finansowanych przez państwo, czarny PR w mediach (warchoły), celowe, umyślne pomijanie miasta nawet w dostawach produktów do sklepów. W latach 70. i 80. dochodziło do takich sytuacji, że towary rozwożono do Zwolenia, do Kozienic, do Skarżyska, do Puław - tylko nie do "zakazanego miasta".
  • Odpowiedz
@Halbr: Po tym jak spaliliśmy w 76 gmach komitetu wojewódzkiego to Gierek się mega #!$%@? i rozpoczął nagonkę na warchołów radomskich. Zrobili tez taki wielki wiec na stadionie Radomiaka, gdzie aktyw przepraszał.
Brak Ci elementarnej wiedzy z najnowszej historii kraju, w którym mieszkasz.
Btw mieszkaniec Radomia to Radomianin, także ze znajomością mowy ojczystej u Ciebie - też tak sobie.
Poczytaj sobie nt. czerwca 76.
  • Odpowiedz
  • 0
Brak większych inwestycji w mieście po 1976 roku finansowanych przez państwo, czarny PR w mediach (warchoły), celowe, umyślne pomijanie miasta nawet w dostawach produktów do sklepów.


@Lolenson1888 Daj przykłady na ten PR, jakieś konkretne materiały. I na to pomijanie w handlu też.

Radom dopadlo to co wiele miast, które "prosperowały" przemysłowo w latach 70. Kryzys je zmiótł, a potem tansformacja dobiła. Obroniły się duże ośrodki wojewódzkie, reszta miast popadła w nędze,
  • Odpowiedz