Wpis z mikrobloga

@mitatuyo: Radomiak to takie potoczne określenie. Nazwa klubu pewnie też miała w tym swoją zasługę, być może nawet od niego się wzięła.

@Halbr: Źródło? Własne. O takich rzeczach nie ma informacji w podręcznikach do historii. I to nie jest też jakaś teoria spiskowa, o tym się mówi w Radomiu od lat. Z drugiej strony przyczyn kiepskiej doli i wizerunku Radomia jest wiele, Twoje argumenty też są jak najbardziej prawdziwe.
Źródło? Własne. O takich rzeczach nie ma informacji w podręcznikach do historii. I to nie jest też jakaś teoria spiskowa, o tym się mówi w Radomiu od lat.


@Lolenson1888: No właśnie, w Radomiu się o tym mówi, o czym na samym początku wspomniałem. Mam wrażenie, że wśród wszystkich miast, które straciły na upadku w latach 80. i potem, akurat Radom znalazł sobie wymówkę. Łódź też siadła, Ostrowiec też, ale nie było
@DizzyEgg: Rdm to moje rodzinne miasto a po studiach tu wróciłem i póki co mieszkam.

Jest ok, to takie trochę wannabe miasto wojewódzkie. Jest strefa ekonomiczna i trochę firm tu działa (są nawet zagraniczne korpa) więc jak masz inżyniera to ogarniesz na ogół bez problemu.

Nie jest to metropolia ale bynajmniej nie pipidówa zabita dechami.

To czego brakuje to jakieś rozsądne uczelnie. Z publicznych jest tutaj UTH (niegdyś Politechnika Radomska), którego